Ekonomi

Keçiören’de sokak canlıları mama ve su kabıyla besleniyor

Abone Ol  
 
64 / 100

Yaz sıcağında yiyecek bulmakta zorlanan sokak hayvanlarını unutmayan Keçiören Belediyesi park, bahçe ve sokaklara yiyecek ve su kapları yerleştirdi.

Keçiören Belediyesi’nden oluşturulan bildirime göre, Keçiören Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekipleri, sıcak havalarda yiyecek ve su bulmakta zorlanan sokak hayvanlarının gereksinimlerini gidermek amacıyla kolları sıvadı. Ekipler, sokak hayvanlarının basitçe ulaşabilecekleri noktalara kuru mama ve su kapları yerleştirerek içerisini yiyecek ve su ile doldurdular. Ekipler eksilen mama ve su amacıyla ise günlük denetim yaparak tekrar takviye yapıyorlar.

Açıklamada görüşlerine yer verdiği Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, yazın sıcaktan kışın ise soğuktan büyülenen sokak hayvanları amacıyla seferber olunduğunu belirterek, sokakta yaşamakta güçlük çeken canlıların ise Keçiören Belediyesi Geçici Hayvan Bakım evi ve Rehabilitasyon Merkezi’nde konuk edildiğini kaydetti.

Altınok, “Sokak hayvanları Allah’ın oluşturduğu masum ve dilsiz varlıklardır. Onları koruyup, kollamak ve yaşatmak bizim esas görevimizdir. Bizler beslemek üzere eve bir canlı satın alabilmek yerine, sokaklarda yaşam sürdüren canlıların korunup sahiplenilmesini tavsiye ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

Altınok, tedavisi ve bakımı tamamlanan canlıların 5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanunu gereğince natural ortamlarına bırakıldığını vurgulayarak şunları kaydetti:

“Bağlum’da 3 bin 430 metrekarelik alanda kurulu olan Bakım evi ve Rehabilitasyon Merkezimizde sokak hayvanlarımızın bakım ve tedavilerini yapıyoruz. Soğuktan ve sıcaktan korunmaları gerektiğinde canlılarımızı burada konuk ediyoruz. Bakım evi ve Rehabilitasyon Merkezimizde yazlık ve kışlık alan, karantina sahası, mama hazırlama ünitesi, veteriner doktor hizmeti gibi detaylı bölümler bulunuyor.”

Etiketler

Admin

Ajans Haberlerini Naklen Sizlere Aktarıyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
son dakika haberler aktüel ürünler bim aktüel ürünler a101 aktüel ürünler altın kaç para oldu dizi reyting sonuçları güncel haberler asgari ücret maaşlar en son çıkan telefon modelleri dünyadaki son gelişmeler transfer haberleri savunma sanayi tiyatro saatleri