EkonomiGenelHaber

Keçiören İzmir’le gönül gönüle

Keçiören Belediyesi'nden uygulanan bildirime göre, yardım tırını Keçiören Kaymakamı Uğur Bulut ile Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok uğurladı.

Abone Ol  
 
63 / 100

Keçiören Belediyesi İzmir’de yaşanan 6,6 büyüklüğündeki depremin sonrası depremzedelere destek olmak amacıyla besin kolisi, ısıtıcı, battaniye ve maskeden meydana gelen muhtelif hayat malzemelerini yola çıkardı.

Keçiören Belediyesi’nden uygulanan bildirime göre, yardım tırını Keçiören Kaymakamı Uğur Bulut ile Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok uğurladı.

Açıklamada görüşlerine yer verdiği Altınok, İzmir’de yaşanan depremin sonrası depremzedelere ulaştırmak üzere Keçiören Belediyesi doğrultusundan hazırlanan bir tır ve bir de kamyondan meydana gelen muhtelif hayat malzemelerini yola çıkardıklarını belirterek, “Depremin yaşandığı ilk andan itibaren gönlümüz İzmir’de oldu. Acıları acılarımız oldu. Tanrı bir daha ülkemize ve bütün insanlığa bu tür felaketleri yaşatmasın.” ifadelerini kullandı.

Felaketler esnasında birlik, beraberlik ve birbirinin yardımına koşmanın mühim olduğunu altını çizen Altınok, şunları kaydetti:

“Cumhurbaşkanımız ve bakanlarımız deprem olur olmaz olay yerine giderek vatandaşlarımızın yanısıra olduklarını gösterdi. Biz de bilhassa besin manasında en kaliteli mamüllerden meydana gelen paketlerimizi derledik ve yola çıkarıyoruz. Aynı vakitte ısıtıcı, battaniye ve maske gibi muhtelif mamüller de bu paketimizin içersinde yer alıyor.

Deprem öldürmüyor, çürük yapılar öldürüyor. Genellikle deprem mekanlarındaki kentsel dönüşümleri ivedilikle yapmalıyız. Adres veriyorum; Ankara’da da kentsel dönüşüm Demetevler’den başlamalıdır. Yani şayet Ankara’da kentsel dönüşüm düşünülüyorsa ilk adres Demetevler olmalıdır. Yoğun deprem kuşağındaki binalar çelik yapı ile yapılmalıdır. Bunun maliyeti yüksek olabilir ama hiçbir şey insan canından kıymetli olamaz. İzmir’imize işlemiş olsun. Vefat edenlere ulu Tanrı’tan rAhmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum.”

Keçiören Kaymakamı Uğur Bulut da dayanışmanın önemine işaret ederek, “İzmir’deki depremzedelere en baştan itibaren parasal ve manevi olarak destek olduk. Valiliğimizin koordinesinde ilk olarak besin paketlerini ve battaniyeleri ulaştırdık. Şimdi de çoğunluklu olarak Keçiören Belediyesi’nin hazırladığı yardımlarımızı sevk ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

 

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
son dakika haberler aktüel ürünler bim aktüel ürünler a101 aktüel ürünler altın kaç para oldu dizi reyting sonuçları güncel haberler asgari ücret maaşlar en son çıkan telefon modelleri dünyadaki son gelişmeler transfer haberleri savunma sanayi tiyatro saatleri