Ekonomi

Keçiören Belediyesi’nden üniversite öğrencilerine burs müjdesi

 Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, üniversite öğrencilerine burs müjdesi verdi.

Abone Ol  
 

Belediyeden oluşturulan bildirime göre, Keçiören Belediye Meclisinde alınan kararla üniversitede eğitim gören öğrencilere Gençlik ve Spor Bakanlığı Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü (KYK) vasıtasıyla aylık karşılıksız burs desteği sağlanacak.

Açıklamada, görüşlerine yer verdiği Altınok, üniversitede okuyan ve Türkiye’nin geleceğini inşa edecek olan gençlere belediyenin imkanları dahilinde karşılıksız burs verdiklerini belirtti.

Altınok, “Eğitim seferberliğimizi büyüterek devletimize, milletimize ve insanımıza hayırlı işler yapacak olan gençlerimiz amacıyla nefer olacağız. Emek veren, alın teri döken bütün öğrencilerimize yürekten başarılar diliyorum.” ifadelerini kullandı.

Altınok, burs verilebilecek olan öğrencilerin titizlikle incelendiğini ve adaletli bir değerlendirmeye tabi tutulduğunu belirtirken, her geçtiğimiz sene daha çok öğrenciye burs vermek amacıyla de büyük bir gayret gösterildiğini dile getirdi.

Altınok, 2020-2021 eğitim öğretim senesinde üniversite öğrencilerine verilebilecek olan burs desteğine dair şunları kaydetti:

“Aileleri Keçiören’de ikamet eden lisans ve ön lisans öğrencilerimize aylık olarak vereceğimiz burs amacıyla başvurularımız 30 Eylül 2020 tarihine kadar devam edecek. Belediyemizin internet sitesi üzerinden çevrimiçi burs müracaatı yapan öğrencilerimizin gereksinim sahibi olup olmadıklarını KYK ile iş birliği yaparak belirliyoruz. Bu kapsamda öğrencilerimizin kimlik bilgilerini KYK’ya göndererek ekonomik durumlarını sorgulatıyoruz. Böylece Keçiören’de ikamet etme ve örgün eğitim görme koşulu araştırdığımız gereksinim sahibi öğrencilerimize burs olanağı sağlıyoruz.”

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
son dakika haberler aktüel ürünler bim aktüel ürünler a101 aktüel ürünler altın kaç para oldu dizi reyting sonuçları güncel haberler asgari ücret maaşlar en son çıkan telefon modelleri dünyadaki son gelişmeler transfer haberleri savunma sanayi tiyatro saatleri