Genel

Keçiören Belediyesi köylere inşaat desteğini sürdürüyor

Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, Kösrelik köyünde esasları atılan tandır damının yapımında sona gelindiğini, Sarıbeyler köyünde ise tandır damı inşaatının devam ettiğini belirterek, "İlçemize bağlı dört köyde geleneksel besinlerin üretimini teşvik etmek ve organik besin talebini karşılamak için köylerimize yönelik yatırımlarımızı artırarak sürdürüyoruz. Bu anlamda ilkini Kösrelik köyünde inşa ettiğimiz tandır damını dört köyümüze de inşa edeceğiz." ifadelerini kullandı.

Abone Ol  
 
67 / 100

Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, Kösrelik köyünde esasları atılan tandır damının yapımında sona gelindiğini, Sarıbeyler köyünde ise tandır damı inşaatının devam ettiğini belirterek, “İlçemize bağlı dört köyde geleneksel besinlerin üretimini teşvik etmek ve organik besin talebini karşılamak için köylerimize yönelik yatırımlarımızı artırarak sürdürüyoruz. Bu anlamda ilkini Kösrelik köyünde inşa ettiğimiz tandır damını dört köyümüze de inşa edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Altınok yaptığı açıklamayla, Keçiören Belediyesi’nin Kösrelik köyünde yapımı tamamlanmak üzere olan, Sarıbeyler köyünde ise inşası bütün hızıyla devam eden tandır damı projesini Çalseki ve Güzelyurt köylerinde de yaşama geçirerek köylülerin hizmetine sunacağını kaydetti.

Kösrelik köyündeki tandır damı yapımında sona yaklaşıldığının müjdesini veren Altınok, “Köylülerimizin el emeği göz nuruyla ürettiği tandır ekmeği sofralarımızın vazgeçilmezi olacak. Köylerimizde yaşam sürdüren kadınlarımız hem ekmek ihtiyaçlarını karşılayacaklar hem de ürettikleri ekmekleri kent merkezinde satarak ev ekonomilerine katkı sunacaklar. Unutulmaya yüz tutmuş olan bu geleneğimizi bir yandan yaşatacağız başka yandan da sağlıklı ekmek tüketeceğiz.” değerlendirmesinde bulundu.

Altınok şunları kaydetti:

“İlçemize bağlı dört köyde geleneksel besinlerin üretimini teşvik etmek ve organik besin talebini karşılamak için köylerimize yönelik yatırımlarımızı artırarak sürdürüyoruz. Bu anlamda ilkini Kösrelik köyünde inşa ettiğimiz tandır damını dört köyümüze de inşa edeceğiz.”

Altınok ilaveten çiftçileri üretim konusu ile ilgili da teşvik etmek için fide, tohum ve gübre desteği sağladıklarını ifade ederek, “Şehrimizi doğal ürün üretim ve satış merkezi yapacağız.” diye devam etti.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
son dakika haberler aktüel ürünler bim aktüel ürünler a101 aktüel ürünler altın kaç para oldu dizi reyting sonuçları güncel haberler asgari ücret maaşlar en son çıkan telefon modelleri dünyadaki son gelişmeler transfer haberleri savunma sanayi tiyatro saatleri