GenelGündemHaberSpor

Keçiören Belediye Başkanı Altınok: “Tokyo’da sporcularımızın yanındayız”

"Eğitim ve spor önemli"

Abone Ol  
 
64 / 100

Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, “Hiçbir engel azim ve gayretin karşısında engel değildir. Milli gururumuz olan sporcularımız, ata sporu olarak tanınan goalball branşında ülkemizi temsil ederek bayrağımızı gönderde dalgalandırmışlardır.” ifadelerini kullandı.

Belediyeden uygulanan bildirime göre, Keçiören Belediyesi kurumsal sosyal medya hesaplarından yayınlanan “Keçiören’in Yıldızları” programında bu hafta görme engellilerin ata sporu olarak tanınan goalball’ın başarılı iki milli sporcusu Hüseyin Alkan ve Tekin Okan Düzgün’ün başarı hikâyeleri izleyicilerle paylaşıldı.

Açıklamada görüşlerine yer verdiği Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, Keçiören’in Yıldızları’nda bu hafta Goalball A Milli Takım sporcuları Hüseyin Alkan ve Tekin Okan Düzgün’ün misafir edildiğini belirtti. Altınok, “Hiçbir engel azim ve gayretin karşısında engel değildir. Milli gururumuz olan sporcularımız, ata sporu olarak tanınan goalball branşında ülkemizi temsil ederek bayrağımızı gönderde dalgalandırmışlardır. Tokyo Goalball Paralimpik Şampiyonası’nda da her iki sporcumuzun yanısıra olacağız.” açıklamasında bulundu.

Alkan ve Düzgün’ün 2012 Londra Paralimpik Oyunları’nda Türkiye adına bir ilke imza atarak bronz madalya kazandıklarını kaydeden Altınok, milli grupta beraber mücadele eden sporcuların çoğu dereceyi de beraber aldıklarını anımsattı. Altınok, “Milli sporcularımız hem yaşam hikâyeleriyle hem de spordaki başarılarıyla gençlerimize numune oluyor. Birçok başarıya grup dostu olarak imza atan millilerimiz bu kez de Tokyo Paralimpik Oyunları’nda şampiyonluğu göğüslemek istiyor. Sporcularımıza gönülden destek veriyoruz.” ifadelerini kullandı.

 

– “Eğitim ve spor önemli”

 

Engellilerin eğitim ve spora kesinlikle yönlendirilmesi gerektiğinin önemini altını çizen Milli Sporcu Hüseyin Alkan ise, “Engelli kardeşlerime ve ailelerine sesleniyorum. 20 sene evvel beni görmüş olsaydınız bu noktaya geleceğimi hiç biriniz düşünmeyecektiniz. Eğitim ve sporun engelli fertler üzerindeki etkileri bu kadar somut. Her engelli fırsat verildiğinde hedeflerini gerçekleştirebilir. Engelli bir fert yaşamındaki dönüşüm ve değişim, eğitim ve spordur. Dört duvar arasına kapanmayın.” mesajını verdi.

 

– “Çocuğunuzu eve hapsetmeyin”

 

Tekin Okan Düzgün de ailelerin engelli kişilerin gelişiminde büyük rol üstlendiğini belirterek, “Engelli diyerek çocuğunuzu eve hapsetmeyin, çocuklarınız bizim gibi başarılı bir sporcu olabilir. Çocuklarınızı destekleyin çocuklarınızdan utanmayın, yarın gurur duyabilirsiniz. Belediye Başkanımız Turgut Altınok’a da spora ve sporcuya verdiği destekten dolayı çok teşekkür ediyoruz.” açıklamasına yer verdi.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
son dakika haberler aktüel ürünler bim aktüel ürünler a101 aktüel ürünler altın kaç para oldu dizi reyting sonuçları güncel haberler asgari ücret maaşlar en son çıkan telefon modelleri dünyadaki son gelişmeler transfer haberleri savunma sanayi tiyatro saatleri