EkonomiGenel

Keçiören Belediye Başkanı Altınok “Kışlık Yiyecek Grubu” kurdu

Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, belediyeye bağlı hizmet veren huzurevindeki yaşlıların sağlıklı gıda tüketmesi için huzurevi personellerinden oluşan "Kışlık Yiyecek Grubu" kurdu.

Abone Ol  
 

Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, belediyeye bağlı hizmet veren huzurevindeki yaşlıların sağlıklı besin tüketmesi için huzurevi personellerinden meydana gelen “Kışlık Yiyecek Grubu” kurdu.

Keçiören Belediyesi açıklamasına göre, Başkan Turgut Altınok doğrultusundan verdiği talimatla çalışmalarına başlayan Kışlık Yiyecek Grubu, Kovid-19 salgınından en çok büyülenen 65 yaş üstü huzurevi sakinlerinin sağlığını güvenliğini sağlamak için seferber oldu. Bu kapsamda grup, yaşlıların kışın sağlıklı besin tüketebilmesi için belediyeye ait organik bostandan kışlık turşu ve kurutmalıklarla beraber konserve, erişte ve mantı üretimine başladı.

Açıklamada görüşlerine yer verdiği Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, “Yaşlılarımızın sağlığını güvenliğini sağlamak için dışarıdan besin alabilmek yerine kışlık turşu, kurutmalık, konserve, erişte ve mantımızı kendimiz ürettik. Ana ve babalarımızdan aldığımız dualarla belediyemiz bereketlendi. Yaşlılarımıza sunduğumuz her bir hizmetin karşılığını Rabbim belediyemize misliyle geri veriyor.” ifadelerini kullandı.

Huzurevini, “Sevap Merkez Bankası” olarak tarifleyen Altınok, yaşlılara yönelik her türlü hizmeti gönülden desteklediklerini belirterek, şunları kaydetti:

“Türk toplumunun esasında yaşlıya yönelik sevgi ve hürmet bulunuyor. Sevgili Peygamber Efendimiz, ‘Cennet anaların ayağının altındadır’ buyurmuştur. Anne ve babanın rızasını, gönlünü almayanın iki dünyası perişandır. Biz de yaşlılarımıza gönülden, yürekten ve isteyerek hizmet veriyoruz. İşte o vakit huzur olur, yüzler ve gözler güler.

Bir yaşlımızın gönlünü kıran tüm dünyanın gönlünü kırmış gibi, bir yaşlımızın gönlünü alan tüm dünyanın gönlünü almış gibidir. Burayı sevap merkez bankası ya da beddua merkez bankası yapacak olan bizleriz. Burada işler iyi giderse sevabımız büyük olur. Eğer burada işler kötü giderse beddua alırız, günah olur, vebali büyük olur.”

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
son dakika haberler aktüel ürünler bim aktüel ürünler a101 aktüel ürünler altın kaç para oldu dizi reyting sonuçları güncel haberler asgari ücret maaşlar en son çıkan telefon modelleri dünyadaki son gelişmeler transfer haberleri savunma sanayi tiyatro saatleri