Genel

Keçiören Belediye Başkanı Altınok: “Kanguru görmek isteyen Keçiören’e gelsin”

Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, “Kanguru görmek isteyenlerin Avustralya’ya gitmesine gerek yok, merak edenler Keçiören’e gelip Doğal Yaşam Parkımızı ziyaret edebilir.” dedi.

Abone Ol  
 

Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, “Kanguru görmek isteyenlerin Avustralya’ya gitmesine lüzum yok, merak edenler Keçiören’e gelip Doğal Hayat Parkımızı ziyaret edebilir.” dedi.

Keçiören Belediyesi’nden oluşturulan bildirime göre, Keçiören’de tespit edilen Doğal Hayat Parkı çoğu cinsten canlıya ev sahipliği yapıyor.

Parkta tespit edilen valabi türü kanguru ve kesesinde taşıdığı yavrusu ziyaretçilerin ilgi odağı oldu.

Açıklamada görüşlerine yer verdiği Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, parktaki canlı türlerinin miktarını her geçtiğimiz gün artırdıklarını belirterek, şunları kaydetti:

“Doğal Hayat Parkımızda keçi, tavuk, eşek, midilli, valabi, maymun, ceylan, emu kuşu, Ankara keçisi, tavus kuşu, sülün, lama, geyik ve kanatlı hayvanlardan meydana gelen çoğu türde canlımız var. Bu parkımızda, gençlerimize ve çocuklarımıza bir taraftan hayvan sevgisini aşılarken başka yandan da canlılar alemini tanıtarak tabiatla iç içe süre geçirmeleri için fırsat sunuyoruz. Hayvan çeşitliliğini artırdığımız parkımızı, girişine inşa ettiğimiz kapı, park içerisine sabitlediğimiz kuş yuvaları ve peyzaj çalışmalarıyla daha estetik bir görüntüye kavuşturduk.”

Ankaralı ve Keçiörenlileri doğal yaşamla iç içe olan parka çağrı de eden Altınok, buradaki canlılar yardımıyla ailelerin çocuklarına hayvan sevgisini aşılama imkânı bulacaklarını kaydetti.

Kanguru görmek isteyenlerin Avustralya’ya gitmesine lüzum olmadığını ifade eden Altınok, kanguruyu merak edenlerin Keçiören’e gelip Doğal Hayat Parkı’nı ziyaret edebileceklerini belirtti.

Verilen bilgiye göre, anavatanı Avustralya olan valabi kangurularının ortalama ömrü 20 yıl. 80-100 santimetre ortalama boya sahip olan valabi kangrularının gebelik zamanı ise 20-40 gün. Valabi kangruları, meyve, tohum, böcek ve yeşil sebzelerle besleniyor. Görme duyuları zayıf olan valabi kangurularının koklama ve işitme yeteneklerinin ise olabildiğince güçlü bulunduğu biliniyor.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
son dakika haberler aktüel ürünler bim aktüel ürünler a101 aktüel ürünler altın kaç para oldu dizi reyting sonuçları güncel haberler asgari ücret maaşlar en son çıkan telefon modelleri dünyadaki son gelişmeler transfer haberleri savunma sanayi tiyatro saatleri