Ekonomi

Kaspersky’den güçlü parola önerisi

Kaspersky, veri güvenliğini sağlamak amacıyla uzun ve kuvvetli parolalar kullanılmasını öneriyor.

Abone Ol  
 

Kaspersky, veri güvenliğini sağlamak amacıyla uzun ve kuvvetli parolalar kullanılmasını öneriyor.

Kaspersky açıklamasına göre, yeni teknolojiler iş süreçlerine ne kadar derinlemesine birleşik edilirse, veri koruma da o kadar mühim duruma geliyor. Günümüzde yalnızca tek bir başarılı siber hücum bile, bir şirket amacıyla, şirket gelirinin mühim bir kısmına mal olabiliyor. Öte yandan, veri ihlalleri, müşteriler amacıyla daha da mühim zira siber hücumlarda şahsi ve saklı bulgular ele geçiriliyor.

Son birkaç senede çok çok sızıntı gerçekleşti ve ileride çok daha çoksının olacağı varsasenesiyor.

20 senesi aşkın süredir kötü hedefli program ve siber suçla mücadelede uzmanlığıyla öne çıkan global bir siber emniyet şirketi olan Kaspersky, şu önlemlerin alınmasını tavsiye ediyor:

“Her bir değişik hesap amacıyla uzun ve eşi benzeri olmayan parolalar belirleyin. Ezberlemeye lüzum kalmadan çoğu benzersiz ve kuvvetli parola oluşturmanıza yardımcı olabilecek bir parola yöneticisi kullanmayı değerlendirin. Mümkünse iki faktörlü kimlik doğrulamayı etkinleştirin. Kaspersky Security Cloud gibi sizi tek başına tehditlerden koruyabilen ve sizi veri ihlallere karşı uyaran bir emniyet çözümü kullanın.”

Etiketler

Admin

Ajans Haberlerini Naklen Sizlere Aktarıyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
son dakika haberler aktüel ürünler bim aktüel ürünler a101 aktüel ürünler altın kaç para oldu dizi reyting sonuçları güncel haberler asgari ücret maaşlar en son çıkan telefon modelleri dünyadaki son gelişmeler transfer haberleri savunma sanayi tiyatro saatleri