EkonomiGenel

Kaspersky, CYBATHLON 2020’de sporcuları destekleyecek

​​​​​​Kaspersky, geleceği karşılama ve teknolojinin herkes için fırsatlar sunmasını sağlama misyonu doğrultusunda, bu yılki CYBATHLON 2020'de sporcuları destekleyecek.

Abone Ol  
 
68 / 100

​​​​​​Kaspersky, geleceği karşılama ve teknolojinin herkes için fırsatlar sunmasını sağlama misyonu doğrultusunda, bu yılki CYBATHLON 2020’de sporcuları destekleyecek.

Kaspersky açıklamasına göre, küresel şampiyona, fiziksel engellilerin kapsayıcılığı ve detaylılığı teşvik eden son teknolojileri kullanarak günlük görevleri üstlenmek için birbirleriyle rekabetine sahne olacak.

Açıklamada görüşlerine yer verdiği KasperskyFuture Techs Başkanı Andrey Doukhvalov, insanlara teknolojik ilerlemenin tam potansiyeline ulaşma fırsatı sunmanın, daima Kaspersky’nin iş anlayışının merkezinde yer aldığını ve bunun, bilhassa sağlık bakımı gibi titiz alanlar için mühim olduğunu belirtti.

Doukhvalov, bağlantılı teknolojilerin bir dizi riski de beraberinde getirdiğine işaret ederek, “Gelişmiş bağlantılı aygıt geliştiricileriyle emniyet endüstrisi arasındaki iş birliğinin, aygıt ve sistem güvenilirliği problemini kavramak ve ele alabilmek adına çok mühim olduğuna inanıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Açıklamada verdiği verilere göre, bu yılki yarışma, 21 ülkeden 6 değişik disiplinde yarışan 54 grupı bir araya getirecek. Açıklamada, bu 6 değişik disiplin Beyin-Bilgisayar Arayüzü Yarışı (BCI), Fonksiyonel Elektriksel Stimülasyon Bisiklet Yarışı (FES), Güçlendirilmiş Kol Protezi Yarışı (ARM), Güçlendirilmiş Bacak Protezi Yarışı (LEG), Güçlendirilmiş Dış İskelet Yarışı (EXO), Elektrikli Tekerlekli Sandalye Yarışı (WHL) şeklinde sıralandı.

Katılan her grup bir teknoloji geliştiricisi ve fiziksel engelli bir kişiden (pilottan) oluşuyor. Bu ikili, teknolojinin sayesinde gündelik hayatın önlerine çıkardığı engelleri aşma hususu ile ilgili başka katılımcılarla mücadele ediyor.

Gelecekte, bu tür teknolojiler destekleyici aygıtlar sayesinde ana akım durumuna gelebilir ve “sibernetizasyon” adı verdiği bir proses yolu ile insan bedeninin becerilerini genişletmek isteyen tüketiciler doğrultusundan da kullanılabilir.

– CYBATHLON 2020 yarışmalarında Kaspersky, beş grupla temsil edilecek

Kaspersky, 2020’nin başlarında, önde gelen Batı Avrupa ülkelerindeki insanların aşağı yukarı üçte ikisinin yaşamlarını tedavi etmek ve çoğunlukla sağlıklarını tedavi etmek için vücutlarını teknolojiyle geliştirmeyi düşüneceğini keşfetti. Kaspersky, bu teknolojilerin başta bu teknolojilerin getirdiği imkanlara ihtiyaç duyanlar olmak üzere herkes için güvenilir ve itimat edilir olması gerektiğine inanıyor.

Yaklaşan CYBATHLON 2020 yarışmalarında Kaspersky, beş grupla temsil edilecek ve beş ayrı disiplinde yarışacak olan Rusya grupını destekleyecek: Ortokosmos (LEG), Super Motorica (ARM), ExoAtlet (EXO), Neurobotics (BCI) ve Caterwil (WHL). Dileyenler yarışmayı “www.cybathlon.com” adresinden canlı olarak takip edebilecekler.

Küresel salgın nedeniyle CYBATHLON 2020 yarışması, katılımcı ekiplerin uzak yerlerde yarıştığı merkezi olmayan bir ortamda düzenlenecek. Takımlar kendi mahalli altyapılarını kuracak ve kendi ülkelerinden yarışmaya katılacaklar.

Kaspersky, sporcuları desteklemenin ötesinde, yardımcı aygıtların güvenilirği hususu ile ilgiliki incelemelerini sıksık olarak sürdürüyor ve fiziksel engelli kişilerin denk geldiği zorlukları ele almaya yoğunlaşan yüksek teknoloji şirketleriyle işbirliği yapıyor.

Kaspersky 2018’de, engelli kişilere siber direnç hususu ile ilgili yardımcı olmak için biyonik üst ekstremite protezleri ilerleten yüksek teknoloji ürünü Motorica ile ortaklık kurdu. Bu ortaklık, Kaspersky ve Motorica’nın olumlu sonuçlar elde etmesini sağlayarak yardımcı aygıtların güvenilir olmasını sağladı. CYBATHLON 2020’nin sonrasında Kaspersky, siber emniyet söz hususu olduğunda onlara destek ve rehberlik yayınlayan ekiplerle çalışmaya devam edecek.

 

 

 

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
son dakika haberler aktüel ürünler bim aktüel ürünler a101 aktüel ürünler altın kaç para oldu dizi reyting sonuçları güncel haberler asgari ücret maaşlar en son çıkan telefon modelleri dünyadaki son gelişmeler transfer haberleri savunma sanayi tiyatro saatleri