Ekonomi

Karayipler’de Evden Çalışanlara Bir Senelik Oturma İzni

Ülkeye gelen yabancı turistlere bir yıl boyunca ada yaşamı tecrübesi!

Abone Ol  
 

Karayipler bölgesi içerisindeki Barbados Başbakanı Mia Mottley, adalarına tatil yapmak amacıyla gelen fakat kalma süresini uzatarak, ada içerisinde evden çalışmaya başlayan yabancı turistler için bir senelik oturma izni sağlamaya hazırlandıklarını belirtti.

Barbados Başbakanı Mottley, Barbados’a hoşgeldiniz damgası ismi verilen programda, ülkelerine gelen yabancı turistlerin bir sene süreyle ada içerisinde yaşayarak turistik geziden ziyade ada yaşamını da çok daha iyi tecrübe ettiklerini kaydetti. Başbakan Mia Mottley, evden çalışma imkanı olan insanların adada bir yıl boyunca kalabileceklerini belirtti.

Dünyadaki en önemli turizm bölgelerinden biri olan Karayipler’de bulunan Barbados’un gayrisafi yurt içi hasılasının yüzde 40 oranı turizmden sağlanıyor. Ülke içerisindeki istihdamın da yine yüzde 30 civarı turizm sektörü bünyesinde gerçekleşiyor. Fakat küresel ölçekte olduğu gibi, korona virüs salgını ile beraber seyahat kısıtlamaları ve yasaklamaları getirilmesi Barbados ekonomisini de hayli zor duruma düşürmüş görünüyor.

Karayipler'de Evden Çalışanlara Bir Senelik Oturma İzni 2 – barbados airpor

12 Temmuz’da Sınırlar Açılacak

Dünyanın en çok turist çeken bölgelerinden Karayipler’de bulunan Barbados ülkesi, tatil için adaya gelmiş insanların evden çalışmaya ada içerisinde devam etmeleri halinde onlara 1 senelik oturma izni vermek için çalışmalarını sürdürüyor. Şimdilik halen sınırları kapalı durumda olan ada, 12 Temmuz günü sınırlarını açmaya hazırlanıyor. Şimdiye dek adaya tatil ve seyahat amaçlı yapılan rezervasyon sayılarının ise önceki yıllara nazaran daha düşük seviyelerde olduğu belirtiliyor.

Barbados Başbakanı Mia Mottley yaptığı açıklamalarda ülke turist olarak gelen ve korona virüs sebebiyle evden çalışacak olan insanların adada kalarak ve tatillerini uzatarak çalışması durumunda bir senelik oturma izni verileceğini belirtti. 12 Temmuz tarihinden itibaren uygulamaya geçirilecek olan yeni sistem ile adada kalan insan sayısının artması bekleniyor. Ayrıca Barbados tatil ve seyahat amaçlı ülkeye giriş yapan yabancı turistlere korona virüs testi yaptırmaları konusunda kesin bir istekte bulunuyor. Ancak sonucun negatif çıkması durumunda söz konusu turistlerin ülkeye alınacağı belirtiliyor.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
son dakika haberler aktüel ürünler bim aktüel ürünler a101 aktüel ürünler altın kaç para oldu dizi reyting sonuçları güncel haberler asgari ücret maaşlar en son çıkan telefon modelleri dünyadaki son gelişmeler transfer haberleri savunma sanayi tiyatro saatleri