Ekonomi

Kamu Kurumları İçin Dikkat Çeken Atamalar

Pek çok önemli kamu kurumu için üst düzeyde atama kararları alındı!

Abone Ol  
 

Bugün yayınlanan Resmi Gazete ile birlikte Botaş, TPAO, Çaykur ve SGK gib pek çok önemli kamu kurumu için üst düzeyde atama kararları alındığı öğrenildi.

Her gün yayınlanan Resmi Gazete’nin bugün yayınladığı sayıda yer alan Cumhurbaşkanı tarafından alınan atama kararları ışığında birçok önemli kamu kurumu için yeni yöneticilerin atandığını öğrenildi. Alınan kararlardan bazı şu şekilde:

Türkiye Petrolleri AO (TPAO) yönetim kurulu üyeliğine Abdullah Bayazıt,

Türkiye Elektromekanik Sanayi AŞ (TEMSAN) yönetim kurulu üyeliğine Hakkı Karataş,

Boru Hatları ile Petrol Taşıma AŞ (BOTAŞ) yönetim kurulu üyeliğine Mehmet Ali Kaya,

Çay İşletmeleri (ÇAYKUR) yönetim kurulu üyeliğine Halil İbrahim Azal,

Eti Maden İşletmeleri yönetim kurulu üyeliğine Soner Korkmaz,

Türk Patent ve Marka Kurumu (TÜRKPATENT) yönetim kurulu üyeliğine Faruk Çakmak

Türkiye Taşkömürü Kurumu (TKK) yönetim kurulu üyeliğine Muhammet Hüseyin Bilgiçoğlu,

Devlet Malzeme Ofisi (DMO) yönetim kurulu üyeliğine Uğur Sancarbaba atandı.

Kamu Kurumları İçin Dikkat Çeken Atamalar 2 – sgk

Görevden Alınan İsimler de Var

Bugün yani 9 Temmuz 2020 tarihi itibariyle yayınlanan resmi gazetede görülebilen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından alınmış olan atama kararları kapsamında bazı üst düzey kamu kurumu görevlilerinin de görevden alındıkları öğrenildi. Söz konusu kararlar kapsamında:

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK)’da yönetim kurulu üyesi olan Murat Cangül görevden alındı ve yerine yönetim kurulu üyesi olan Celalettin Sıvacı görevlendirildi.

Elektrik Üretim AŞ (EÜAŞ)’da Genel Müdür ve yönetim kurulu üyesi olan Gökhan Karasu görevden alındı ve yerine yönetim kurulu üyeliğine İlyas Tufan görevlendirildi.

Bugün itibariyle resmi gazetede yayınlanmış olan söz konusu kamu kurum ve kuruluşlarına yapılan üst düzey atama kararlarının rutin bir atama uygulaması olmakla beraber korona virüs salgın sürecinde ortaya çıkan ekonomik kayıpların da bir neticesi olabileceği kulislerde dile getirilen noktalar arasında yer alıyor. Konu ile ilgili daha net ve güvenilir haberlerin ise ilerleyen günlerde haber merkezlerine ulaşması bekleniyor.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
son dakika haberler aktüel ürünler bim aktüel ürünler a101 aktüel ürünler altın kaç para oldu dizi reyting sonuçları güncel haberler asgari ücret maaşlar en son çıkan telefon modelleri dünyadaki son gelişmeler transfer haberleri savunma sanayi tiyatro saatleri