Ekonomi

Kamu Bankalarından Önemli Açıklama

Belirtilen markalar araçlarında uyguladığı fiyat artışları sebebiyle kredi paketleri kapsamı dışına çıkarıldı!

Abone Ol  
 
60 / 100

Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank’tan önemli bir ortak açıklama geldi. Üç kamu bankası tarafından yapılan açıklamada, Hyundai, Ford, Toyota, Honda, Fiat ve Renault markalarının, araçlarında uyguladığı fiyat artışları sebebiyle kredi paketleri kapsamı dışına çıkarıldığı belirtildi.

Koronavirüs pandemi sürecinin ekonomi alanındaki negatif etkilerden kurtulmak adına önemli bir rol üstlenen kamu bankalarından bu anlamda bir açıklama geldi. Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank tarafından ortak bir şekilde gerçekleştirilen açıklamada 6 otomotiv firmasının kredi paketleri kapsamından çıkarıldığı kaydedildi. Kamu bankaları tarafından yapılan açıklamada Hyundai, Ford, Toyota, Honda, Fiat ve Renault markalarının belirlenmiş olan fiyat seviyelerine riayet etmediği ve sattıkları araçlarında fiyat artışları uyguladıkları gerekçesi ile kredi paket kapsamından çıkarıldığının altı çizildi.

Bu bağlamda Türkiye’de üretim gerçekleştiren otomotiv markaları ile iş birliklerinin devam ettiğinin de vurgulandığı açıklamalarda, koronavirüs pandemisi nedeniyle vatandaşın uğradığı ekonomik zarar göz önüne alınarak diğer pek çok sektördeki gibi otomotiv alanında da uygun fiyatların sunulması amacından sapılmayacağı kaydedildi.

Kamu Bankalarından Önemli Açıklama 1 – araba kredisi

Amaç Vatandaşın Mağdur Olmaması

Koronavirüs pandemisi nedeniyle vatandaşın ekonomik durumu negatif etkilendiği için kamu bankaları öncülüğünde anlaşmalı bazı firmalardan yapılacak sıfır kilometre binek veya ticari araç alımında aylık olarak yüzde 0,49 ve yüzde 0,64 arasında değişen uygun taşıt kredisi olanağı sunulmuştur. Vatandaşın mağduriyet yaşamaması adına hayata geçirilen bu kredi destek paketi kapsamında bazı otomotiv firmaları önceden belirlenmiş olan fiyat seviyelerin uyarken bazılarının ise tüm açıklamalara rağmen fiyat artışı uyguladığı görüşmüştür.

Son olarak uygulamayı hayata geçirme konusunda büyük özveri gösteren kamu bankaları Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank’ın ortak bir biçimde gerçekleştirdiği açıklamada önceden belirlenmiş olan fiyat seviyelerine uyum göstermeyen ve tüm uyarılara rağmen üretmiş olduğu araçlarda fiyat artışına devam eden Hyundai, Ford, Toyota, Honda, Fiat ve Renault’un kredi destek paketi kapsamından çıkarıldığı belirtilmiştir. Yapılan ortak açıklamada, kamu bankaları tarafından hükümetin de desteği ile hayata geçirilen her uygulamanın ana amacının vatandaşın mağdur olmaması olduğu vurgulanmıştır.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
son dakika haberler aktüel ürünler bim aktüel ürünler a101 aktüel ürünler altın kaç para oldu dizi reyting sonuçları güncel haberler asgari ücret maaşlar en son çıkan telefon modelleri dünyadaki son gelişmeler transfer haberleri savunma sanayi tiyatro saatleri