EkonomiGenelGündemHaber

Kadın girişimcilere Türk Telekom desteği sürüyor

Türk Telekom'dan uygulanan bildirime göre, kermeste 18 yaşını doldurmuş, "Hedefi Olan Kadına İnternetle Yaşam Kolay" projesi ile dijital pazarlama eğitimi almış, ürün tanıtımı ve ürününün satışını yaptığı açık bir hesabı olan, el yapımı ürünlerini satan bayan girişimciler Habitat Derneği'nin YouTube kanalında buluştu.

Abone Ol  
 
68 / 100

Türk Telekom’un Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), Habitat Derneği ve Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) iş birliği ile yaşama geçirdiği “Hedefi Olan Kadına İnternetle Yaşam Kolay” projesi, bayan girişimcileri çevrim içi kermeste buluşturdu.

Türk Telekom’dan uygulanan bildirime göre, kermeste 18 yaşını doldurmuş, “Hedefi Olan Kadına İnternetle Yaşam Kolay” projesi ile dijital pazarlama eğitimi almış, ürün tanıtımı ve ürününün satışını yaptığı açık bir hesabı olan, el yapımı ürünlerini satan bayan girişimciler Habitat Derneği’nin YouTube kanalında buluştu.

Kadınların toplumdaki konumunu güçlendirmek, ekonomiye katılımını teşvik etmek üzere yaşama geçirilen kermese müracaat ve mülakat süreçleri çevrim içi olarak gerçekleştirildi.

188 bayan girişimcinin müracaat yaptığı kermeste ilk eleme; girişimcilerin ürünlerinin özellikleri ve bu ürünlerin satışının gerçekleştirildiği sayfalara göre gerçekleştirildi. Sonrasında çevrim içi düzenlenen mülakat adımı ile tespit edilen 10 bayan girişimci, kermese katılmaya hak kazandı.

Kermeste, tasarladığı aksesuarları başka bayanlarla beraber üreterek onların da gelir elde etmesini gerçekleştiren girişimci bayandan tasarladığı ve imal ettiği keçeleri Yeni Zelanda’ya kadar satan girişimci bayana kadar 10 değişik katılımcı; deri çanta, dekoratif eşya ile amigurumi örgü ürünlerini sergiledi.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
son dakika haberler aktüel ürünler bim aktüel ürünler a101 aktüel ürünler altın kaç para oldu dizi reyting sonuçları güncel haberler asgari ücret maaşlar en son çıkan telefon modelleri dünyadaki son gelişmeler transfer haberleri savunma sanayi tiyatro saatleri