GenelGündem

Kadıköy’de Kovid-19 denetimindeki olaya ilişkin gözaltına alınan kadın, polis memurlarından şikayetçi oldu

Kadıköy Osmanağa Mahallesi Söğütlü Çeşme Caddesi'nde dün emniyet görevlileri doğrulusunda oluşturulan "Sağlık İçin Hepimiz İçin Kovid-19 denetlemeleri" esnasında yaşanan olay sebebiyle gözaltına alınan R.B. ile beraberinde görüntüleri çeken dostu Z.K. "görevi yaptırmamak amacıyla direnme" ve "kamu görevlisine hakaret" suçlarını işledikleri iddiasıyla Kadıköy İskele Polis Merkezi'ne götürüldü.

Abone Ol  
 

Kadıköy Osmanağa Mahallesi Söğütlü Çeşme Caddesi’nde dün emniyet görevlileri doğrulusunda oluşturulan “Sağlık İçin Hepimiz İçin Kovid-19 denetlemeleri” esnasında yaşanan olay sebebiyle gözaltına alınan R.B. ile beraberinde görüntüleri çeken dostu Z.K. “görevi yaptırmamak amacıyla direnme” ve “kamu görevlisine hakaret” suçlarını işledikleri iddiasıyla Kadıköy İskele Polis Merkezi’ne götürüldü.

Burada alınan ifadelerinin sonrası serbest bırakılan 2 kadının, polis memurlarından şikayetçi bulunduğu belirtildi.

Müşteki-şüpheli R.B’nin emniyette, Osmanağa Mahallesi Söğütlüçeşme Caddesi’nde dostu Z.K. ile yürüdüklerini anlatarak, şu beyanda bulunduğu öğrenildi:

“Sigara içtiğim amacıyla maskem çenemin altındaydı. O esnada polis memurları bana hitaben ‘Sen gel bakalım buraya.’ dedi. Cep telefonuyla birisini aradı ve kimlik numaramı telefondaki kişiye söyledi. Kendisine ne bulunduğunu sordum. Bana ‘900 lira ceza yedin, ödersin.’ dedi. Ben dostum ile beraber yanlarından ayrılıp biraz uzaklaştığımda polis memuru beni yine yanına çağırdı. O esnada ben de kendine ne amacıyla ceza yediğimi sordum ve itiraz ettim.”

Çevrede tespit edilen çoğu vatandaşın maskesiz dolaştığını, amacıyla yalnızca kendine ceza yazdığını ve bunu kabul etmediğini söylediğini öne süren R.B’nin, “Sonrasında polis memuru beni polis merkezine götürmek istedi. Gitmek istemedim ve arkamı dönerek yürümeye başladım. Polis memuru peşimden gelerek kolumu tuttu geriye doğru dönüştürerek ters kelepçe yaparak çelme taktı. Yere düştüm. Kendisine beni bırakmasını söyledim. Çevrede tespit edilen o kadar insana karşın beni yerde sürüklemeye devam etti.” ifadelerini kullandığı öğrenildi.

Olaya dair başlatılan tahkîkat devam ediyor.

İstanbul Valiliği polislerin görevden uzaklaştırıldığını açıklamıştı

İstanbul Valiliğinden oluşturulan açıklamada, Kadıköy Osmanağa Mahallesi Söğütlü Çeşme Caddesi’nde dün emniyet görevlileri doğrulusunda oluşturulan “Sağlık İçin Hepimiz İçin Kovid-19 denetlemeleri” esnasında R.B. adlı kadının, maskesini usulüne ideal şekilde takmadığı görülerek uyarıda bulunulduğu belirtilmişti.

Polis memurlarının uyarısına hakaret sahibi olan söz ve davranışlarla karşılık veren R.B’nin oluşturulan ikazlara karşın bu tutumuna devam etmesi üstüne gözaltına alınmak istendiği belirti edilen açıklamada, bunlar kaydedilmişti:

“Gözaltına alınma esnasında muhakkak görmek istemediğimiz görüntülerin yaşanması bizi çok üzmüştür. Konuyla alakalı olarak Valiliğimizce başlatılan tahkîkat kapsamında alakalı polis memurları görevden uzaklaştırılmıştır. Olayla alakalı adli ve idari tahkîkat devam etmektedir.”

Etiketler

Admin

Ajans Haberlerini Naklen Sizlere Aktarıyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
son dakika haberler aktüel ürünler bim aktüel ürünler a101 aktüel ürünler altın kaç para oldu dizi reyting sonuçları güncel haberler asgari ücret maaşlar en son çıkan telefon modelleri dünyadaki son gelişmeler transfer haberleri savunma sanayi tiyatro saatleri