Ekonomi

İzmir’den Tüm Dünyaya Açılan Üniversite

Üniversitenin rektörü yalnızca Türkiye’deki iş hayatında değil küresel ölçekte de okullarından mezun olmuş kişilerin olduğunu belirtti

Abone Ol  
 
63 / 100

İzmir Ekonomi Ünivesitesi’nden mezun olan kişiler, akademik alanda elde ettikleri başarıları iş hayatlarına aktararak küresel çapta faaliyet gösteren şirketlerin de ilk tercihi haline geldi.

İzmir’de bulunan vakıf üniversitelerinden İzmir Ekonomi Üniversitesi’nde eğitim gören ve burada elde ettikleri akademik başarıyı iş hayatlarına etkin bir şekilde taşıyan kişiler küresel çapta faaliyetlerini devam ettiren şirketlerin de ilk tercihi haline geldi. İzmir Ekonomi Üniversitesi’nden mezun olmuş 239 kişi iş hayatlarını 43 farklı ülkede sürdürme şansı bulurken, genç yaşta ülkemizi temsil etmenin gururuna da eriştiler. Kendi özel işini kurmuş olan veya küresel ölçekteki şirketlerde üst mevkilerde görev alan İzmir Ekonomi Üniversitesi mezunlarından 36 kişi Almanya’da, 27 kişi ABD’de, 23 kişi İtalya’da, 19 kişi İngiltere’de, 15 kişi Polonya’da, 10 kişi Kanada’da, 8 kişi Belçika’da ve 7 kişi de Hollanda’da hayatını devam ettiriyor.

İzmir’den Tüm Dünyaya Açılan Üniversite 2 – universite

Yalnızca Akademik Hayata Değil İş Hayatına da Hazırlıyor

İzmir Ekonomi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat Aşkar, yalnızca Türkiye’deki iş hayatında da değil küresel ölçekte pek çok farklı ülkede okullarından mezun olmuş kişilerin olduğunu belirterek, üniversite olarak temel vizyonlarının gençleri yalnızca akademik hayata değil iş hayatına da hazırlamak olduğunu kaydetti. Bu kapsamda İzmir Ekonomi Üniversitesi’nde eğitim gören gençlere öğrendiklerini teorik bilgileri etkin ve rahat bir şekilde uygulayabilecekleri staj imkanları sağladıklarını belirten Aşkar, bu sayede erken yaşta iş hayatını tanımaya başladıklarının altını çizdi.

Küresel ölçekte var olan gelişmeleri yakından takip ettiklerini vurgulayan İzmir Ekonomi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat Aşkar, okuldaki müfredatın da bu bağlamda sürekli güncel tutulduğunu belirtti. Eğitim stratejilerinin, öğrendiği bilgi ile yetinmeyen ve sürekli sorgulayan ve araştıran bir gençlik yetiştirmek olduğunu kaydeden Rektör Aşkar, bu sayede liderlik özelliği yüksek insanlar yetiştirdiklerini söyledi. Ayrıca küresel ölçekte önde gelen üniversiteler ile çeşitli akademik iş birlikleri sağlayarak kariyer hedefini yurt dışı temelinde belirlemiş olan kişilere de ellerinden gelen olanakları sunduklarını belirten Aşkar, bu sayede dünyanın pek çok ülkesinde pek çok farklı sektörde üniversitelerinden mezun kişiler gördüklerini ve bunun gurur verdiğini kaydetti.

 

 

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
son dakika haberler aktüel ürünler bim aktüel ürünler a101 aktüel ürünler altın kaç para oldu dizi reyting sonuçları güncel haberler asgari ücret maaşlar en son çıkan telefon modelleri dünyadaki son gelişmeler transfer haberleri savunma sanayi tiyatro saatleri