GenelGündem

İzmir’deki geçici barınma merkezinde çalışmalar hızlandı

Depremin sonrasında AFAD koordinasyonunda, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Karayolları ve Devlet Su İşleri ekiplerinin katılımı ile Haydar Aliyev Caddesi'nde yapılan geçici barınma merkezinde çalışmalar sürüyor.

Abone Ol  
 
59 / 100

Depremin sonrasında AFAD koordinasyonunda, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Karayolları ve Devlet Su İşleri ekiplerinin katılımı ile Haydar Aliyev Caddesi’nde yapılan geçici barınma merkezinde çalışmalar sürüyor.

Toplam 550 konteynerin kurulmasının planlandığı merkezde altyapı çalışmaları tamamlandı. Dev vinçler konteynerleri alana indirmeye devam ediyor. Merkezde 300 konteynerin kurulumu tamamlandı. Görevliler konteynerleri depremzedelerin tüketimine hazır duruma getiriyor.

Sosyal donatıların yapılması için de Aralıksız çalışma devam ettiren ekiplerin çalışmaları hafta sonu bitirmesi bekleniyor.

AFAD yetkilileri, depremzedelerin pazartesi gününden itibaren geçici barınma merkezinde konuk edilmeye başlanacağının verisini verdi.

Yaklaşık 21 metrekare büyüklüğündeki konteynerlerin kaloriferle ısıtılacağı, duş, tuvalet ve sıcak su donanımının da bulunacağı kaydedildi.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
son dakika haberler aktüel ürünler bim aktüel ürünler a101 aktüel ürünler altın kaç para oldu dizi reyting sonuçları güncel haberler asgari ücret maaşlar en son çıkan telefon modelleri dünyadaki son gelişmeler transfer haberleri savunma sanayi tiyatro saatleri