GenelGündem

İzmir Adnan Menderes, ACI pandemi sertifikasını aldı

İzmir Adnan Menderes Havalimanı, Uluslararası Havalimanları Konseyi (ACI World) doğrultusundan yapılan ve pandemi önlemlerini belirleyen sertifikayı aldı.

Abone Ol  
 
70 / 100

İzmir Adnan Menderes Havalimanı, Uluslararası Havalimanları Konseyi (ACI World) doğrultusundan yapılan ve pandemi önlemlerini belirleyen sertifikayı aldı.

TAV Havalimanları’ndan yapılan açıklamaya göre, TAV Havalimanları doğrultusundan işletilen İzmir Adnan Menderes Havalimanı alakalı kriterleri karşılayarak, pandemi döneminde güvenilir seyahat için ACI World yapılan “Havalimanı Sağlık Akreditasyonu”nu aldı.

Açıklamada görüşlerine yer verdiği TAV Ege Genel Müdürü Erkan Balcı, şunları kaydetti:

“Havacılıkta bütün dünyada sıkı şekilde düzenlenen ve küresel ölçekte geçerli kurallar işliyor. Hükümetlerin sınırlarını kapamaları nedeniyle pandemiden ciddi şekilde etkilenmekle birlikte, havacılık yeni düzenlemelere en hızlı adapte olan sektörler arasında yer alıyor. Mart ayından itibaren İzmir Adnan Menderes Havalimanı’nda çalışanlarımızın ve yolcularımızın sağlığını güvenliğini sağlamak üzere otoritelerin tespit ettiği önlemleri tam olarak yaşama geçirdik.

Türkiye’deki havalimanlarımızda SHGM doğrultusundan yayınlanan Havaalanı Pandemi Tedbirleri Sertifikasyonunu aldık. Avrupa Havacılık Emniyeti Ajansı (EASA) doğrultusundan yapılan protokolü imzaladık. Şimdi de ACI doğrultusundan yapılan kıstaslara uyum göstererek sertifikamızı aldık. Kısıtlamaların kısmen kalktığı haziran ayından bu yana yolcularımıza problemsiz bir şekilde hizmet veriyoruz.”

TAV, Türkiye’de ve yurt dışında işlettiği havalimanlarını ile programa katılıyor. Bu kapsamda Ankara Esenboğa ve Gazipaşa-Alanya havalimanları da ACI doğrultusundan sertifikalandırıldı.

Şirketin yurt dışında işlettiği Makedonya Üsküp, Tunus Enfidha ve Monastir, Suudi Arabistan Medine ve Hırvatistan Zagreb havalimanları da akreditasyon sürecini tamamladı ve sertifika aldı.

İzmir Adnan Menderes Havalimanı bu senenin ilk 10 ayında 4 milyon 768 bin yolcuya hizmet verdi.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
son dakika haberler aktüel ürünler bim aktüel ürünler a101 aktüel ürünler altın kaç para oldu dizi reyting sonuçları güncel haberler asgari ücret maaşlar en son çıkan telefon modelleri dünyadaki son gelişmeler transfer haberleri savunma sanayi tiyatro saatleri