Politika

İyi Parti’den Bahçeli’ye Yanıt

Devlet Bahçeli'nin Meral Akşener'e yaptığı "eve dönme çağrısı"na İyi Parti tarafından cevap geldi

Abone Ol  
 
63 / 100

Geçtiğimiz günlerde Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) lideri Devlet Bahçeli tarafından İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener için eve dönme çağrısı yapılmıştı. Bugün ise Devlet Bahçeli’nin sözlerine İyi Parti tarafından yanıt geldi.

Son günlerde siyaset kulislerinde en çok konuşulan konulardan biri MHP lideri Devlet Bahçeli tarafından İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener için yapılan eve dönme çağrısı oldu. Bahçeli tarafından yayınlanmış bir yazılı açıklama ile söz konusu çağrı siyaset gündemine bomba gibi düşerken, bugün İyi Parti tarafından ise Bahçeli’ye yanıt geldi.

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener geçtiğimiz günlerde tekrardan ibadete açılmış olan Ayasofya Camisini ziyaret etmiş ve camide namaz kılmıştı. Yaptığı yazılı açıklamada Akşener’in söz konusu Ayasofya ziyaretini anımsatan MHP lideri Bahçeli ise, Akşener’in gerçeği ve doğruyu görüp tekrardan evine dönmesinin onu huzura eriştireceğini belirtmişti. Bu bağlamda İyi Parti lideri Meral Akşener’e açıkça MHP’ye geri dönme çağrısı yapan Bahçeli için bugün İyi Parti tarafından bir cevap geldi.

İyi Parti’den Bahçeli’ye Yanıt 2 – meral aksener aciklama

Çok Konuşulacak Cevap!

Geçtiğimiz günlerde Meral Akşener’in Ayasofya Camii ziyareti üzerine MHP’ye geri dönme çağrısında bulunan Devlet Bahçeli’ye İyi Parti tarafından çok konuşulacak bir cevap verildi. İyi Parti Kurucular Kurulu Üyesi olan Ümit Dikbayır konu ile ilgili açıklamalarda bulunurken, kendilerinin zaten evlerinde olduklarını, bu konuyu başkalarının kuyruklarına takılarak evlerinin yolunu kaybetmiş olanların düşünmesi gerektiğini belirtti.

Dikbayır tarafından yapılmış olan sert açıklama ile İyi Parti’nin Bahçeli’nin çağrısına karşı tutumu açıkça ortaya çıkarken, MHP ve Devlet Bahçeli tarafından söz konusu açıklamalara bir cevap gelip gelmeyeceği ise merak ediliyor.

Bir süredir Muharrem İnce etrafından dönen yeni parti iddiaları ile meşgul olan siyaset gündeminin bundan sonra ayrıca MHP ve İyi Parti arasındaki söz konusu polemik ile meşgul olması bekleniyor. Tartışmaların merkezinde yer alan İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener ise konu ile ilgili herhangi bir açıklamada bulunmadı.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
son dakika haberler aktüel ürünler bim aktüel ürünler a101 aktüel ürünler altın kaç para oldu dizi reyting sonuçları güncel haberler asgari ücret maaşlar en son çıkan telefon modelleri dünyadaki son gelişmeler transfer haberleri savunma sanayi tiyatro saatleri