Politika

İYİ Parti Genel Başkanı Akşener: Gazın Türkiye’ye getireceği fayda gibi her konuda elbette çok memnun oluruz

 İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, detaylı temaslarda bulunmak üzere geldiği Çorum'un Sungurlu eyaletinde partililer doğrulusunda karşılandı.

Abone Ol  
 

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, detaylı temaslarda bulunmak üzere geldiği Çorum’un Sungurlu eyaletinde partililer doğrulusunda karşılandı. İlçe merkezine geçtiğimiz Akşener, esnafa ziyarette bulunarak vatandaşlarla sohbet etti.

Akşener, Alaca ilçesi ve Çorum merkezde de esnaf ziyaretinde bulundu.

Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Akşener, Türkiye’nin Karadeniz’deki natural gaz rezervi keşfiyle alakalı şunları dile getirdi:

“Hayırlı olsun. Türkiye’ye dair her yararlı iş, yararlı atılan adım… İşte gaz bulundu, gazın Türkiye’ye getireceği yarar gibi her hususta kuşkusuz çok memnun oluruz. Partiyi temsil eden tüm arkadaşlarımız bu konuyu kutladılar. Tersine bir cümle sarf edilmez burada. Hayırlı, uğurlu olsun inşallah.”

“Çözüme katkıda bulunacağız”

Akşener, değişik bir muhalefet anlayışına sahip olduklarını, bu kapsamda ziyaretler yaptıklarını belirtti.

“Propaganda yapmıyorum, oy istemiyorum zira onlar seçim süreyi yapılacak iş.” diyen Akşener, esnaf ziyaretleriyle alakalı izlenimlerini şu şekilde aktardı:

“Sadece ‘Derdiniz, öneriniz, eksiğiniz nedir?’ diyoruz. Çok olumlu ve fevkalede güzel bir çalışma bu. Bugün itibarıyla 65-66 ilçeyi bitirmiş olacağım. Pandemi girince ara verdik. Gördüğüm şey şu, elektrik fiyatlarından, kiraların stopajlarından, müşterinin alım gücünün düşmesinden şikayet var. Kar marjlarının düşük olduğundan şikayet ediyorlar. Çalıştırdıkları elemanların maaşlarına laf etmiyorlar ama bin 160 lira sigorta parası ödüyorlar. Onunla alakalı hele şu süreçte biraz hükümetin el atması gerekliliğini söylüyorlar. Tüketimin azaldığını söylüyorlar.

Biz ilgi çekeceğiz bu konulara. Sonuç itibarıyla çözüme katkıda bulunacağız.”

İstanbul Sözleşmesi

Bir vatandaşın İstanbul Sözleşmesi’yle alakalı düşüncelerini sorması üstüne Akşener, “İstanbul Sözleşmesi’nde esas ortak nokta bayanın yalnızca şiddette değil, şiddet, geri kalmışlığı, erkeklerle kazançta, ekonomide, istihdamda eşitliğin sağlanması. Kadının güçlenmesinin sağlanması. İstanbul Sözleşmesi üzerinden çıkarılan bir tartışmanın bir öznesi var, onu son derece hatalı buluyorum.” diye konuştu.

Parti teşkilatıyla buluşacak, akşam da düğüne katılacak Akşener’e temasları esnasında partisinin genel başkan yardımcıları, birtakım milletvekilleri, İYİ Parti Çorum İl Başkanı Bekir Özsaçmacı ve birtakım partililer eşlik etti.

Etiketler

Admin

Ajans Haberlerini Naklen Sizlere Aktarıyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
son dakika haberler aktüel ürünler bim aktüel ürünler a101 aktüel ürünler altın kaç para oldu dizi reyting sonuçları güncel haberler asgari ücret maaşlar en son çıkan telefon modelleri dünyadaki son gelişmeler transfer haberleri savunma sanayi tiyatro saatleri