Otomobil

İşte Tesla’nın En Dişli Rakibi!

Abone Ol  
 

Dünyaca ünlü Tesla şirketinin otomotiv sektörü içerisinde küresel ölçekte elde ettiği başarının ardından birçok startup firması gün yüzüne çıkarak elektrikli otomobil konseptlerini tanıtmaya başlamıştı. Söz konusu firmalar arasında ise Nikola adlı firma kuvvetli bir biçimde göze çarpıyor.

Tesla’ya rakip olduğu her halinden belli olan Nikola markası, birkaç senedir üzerinde çalışma sürdürdüğü ilk elektrikli araç modelini yakın bir zaman içerisinde ön siparişe açacağını duyurdu. Badger ismi verilen pickup tarzındaki model, 4 Aralık 2020 günü resmi  bir şekilde tanıtıma çıkarılacak. Ön sipariş süreci için ise 250 dolarlık ön ödeme yapmak yeterli olacak. Ancak bir üst pakete çıkılmak istenirse ek olarak 1000 dolar değerinden yatırım yapılması gerekecek. Predator Package ismi verilen söz konusu paket tercih edildiği takdirde, Badger’ın satış fiyatı üzerinden toplamda 2000 dolarlık bir ücret düşülecek, bunun yanında bir de bedava Badger yakalama şansına erişmiş olacaksınız.

Tesla’nın dişli rakibi Nikola tarafından açıklanan diğer detaylar ışığında 5000 dolar değerinden bir ön ödeme yapıldığı takdirde ise Honey Package kapsamında Badger model aracın Executive Serisi modellerine de sahip olabileceksiniz. Bu versiyon kapsamında ise Nikola şirketinin patronu Trevor Milton’ın bizzat imzası yer alıyor. Ayrıca söz konusu paket içerisinde 10 bin Dolar değerinde bir de indirim çeki kazanmış oluyorsunuz.

Hem Elektrikli Hem Hidrojen Yakıtlı

Tesla firmasının dişli bir rakibi olarak son zamanlarda hayli ön plana çıkan Nikola şirketi tarafından üretilen ve Aralık ayı itibariyle tanıtımı yapılacak olan Badger model araç, elektrikli ve hidrojen yakıtlı tercihler ile satın alınabiliyor. Bu kapsamda Nikola Badger’ın elektrikli modelleri 60 bin Dolar’dan satılmaya başlanıyor. Söz konusu aracın hidrojen yakıtlı modeli ise 80 bin Dolar düzeyinde bir fiyat etiketine sahip olacak. Her iki model de 910 bg güç ve 1328 Nm tork üretimi gerçekleştirebiliyor. Nikola Badger şimdiden elektrikli ve hidrojen yakıtlı otomobil tutkunlarının gözdesi haline gelmiş görünüyor.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
son dakika haberler aktüel ürünler bim aktüel ürünler a101 aktüel ürünler altın kaç para oldu dizi reyting sonuçları güncel haberler asgari ücret maaşlar en son çıkan telefon modelleri dünyadaki son gelişmeler transfer haberleri savunma sanayi tiyatro saatleri