Ekonomi

İşte Takı Törenlerinin Yeni Gözdesi

Altın fiyatlarının rekor seviyelerde artmasıyla birlikte kutlamalarda takı takmak isteyen vatandaşlar yeni seçeneklere yöneliyor

Abone Ol  
 
69 / 100

Son dönemde altın fiyatlarında meydana gelen büyük artış nedeniyle düğünlerde takı takmak isteyen vatandaşlar da yeni bir takım seçeneklere yöneliyor. Bu seçeneklerin başında ise yarım gram altın geliyor.

Koronavirüse karşı alınan tedbirler kapsamında 1 Haziran tarihinden itibaren normalleşme adımlarının atılmaya başlanması ile beraber pek çok sektörde ve çalışma hayatında pandemi öncesi değerlere dönülmeye başlansa da bu süreç altın fiyatlarında aynı hızla gerçekleşmiyor. Son dönemde altın fiyatlarında yaşanan hızlı artış, düğünlerin de yapılmaya başlanması ile beraber vatandaşı zora sokuyor. Tanıdıklarına takı takmak isteyen vatandaşlar da bu anlamda yeni seçeneklere yöneliyor. Bu seçeneklerin başında ise yarım gram altın satışları geliyor.

İşte Takı Törenlerinin Yeni Gözdesi 2 – yarim gram altin

Çeyrek Altın Çok Fazla Geliyor

Son dönemde küresel piyasaların, uluslararası politik gündemin ve koronavirüs pandemisinin de etkisi ile altın fiyatlarında yaşanan genel artış ile beraber, düğünlerde takı takmak isteyen vatandaşların yeni gözdesi ise yarım gram altın oldu. 411 lira üzerinden satılan gram altın da rağbet görse de en çok talep şu günlerde 220 lira ile satılan yarım gram altına geliyor.

Düğünlere katılırken takı takmak isteyen vatandaşlar için 675 lira seviyelerine yükselmiş çeyrek altının fiyatı hayli yüksek bulunurken, bu vatandaşlar da gram altına ve yarım gram altın seçeneklerine yönelmeye başlıyor. Korona virüse karşı 1 Haziran tarihinden itibaren normalleşme adımlarının atılmaya başlanması ve Temmuz ayından itibaren de düğünlerin tekrardan yapılmaya başlanması ile düşük ayardaki altınlar da vitrinlerde yer almaya başlamış görünüyor. Bu anlamda pek çok kuyumcu, vatandaşın 675 lira değerindeki çeyrek altın ya da 441 lira değerindeki gram altından ziyade 220 liradan satılan yarım gram altına yöneldiğini belirtirken, koronavirüs pandemisi ile birlikte önüne geçmek oldukça zor hale gelen altın fiyatlarındaki artış nedeniyle sade vatandaşın ve yatırımcının böyle bir yöntemi tercih etmeye başladığını kaydetti.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
son dakika haberler aktüel ürünler bim aktüel ürünler a101 aktüel ürünler altın kaç para oldu dizi reyting sonuçları güncel haberler asgari ücret maaşlar en son çıkan telefon modelleri dünyadaki son gelişmeler transfer haberleri savunma sanayi tiyatro saatleri