Ekonomi

İstanbulkart, Masterpass ile yüklenebilecek

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin iştiraklerinden BELBİM, İstanbulluların hayatını kolaylaştırmak üzere, ödeme teknolojilerinin lider şirketi Mastercard ile iş birliğine gitti.

Abone Ol  
 
70 / 100

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin iştiraklerinden BELBİM, İstanbulluların hayatını kolaylaştırmak üzere, ödeme teknolojilerinin lider şirketi Mastercard ile iş birliğine gitti.

Mastercard’tan oluşturulan bildirime göre, işbirliği yardımıyla İstanbulkart bakiyeleri, mobil program üzerinden tek tıkla, hızlı ve güvenilir bir şekilde doldurulabilecek.

İki şirket arasında oluşturulan işbirliğiyle, Mastercard’ın çevrimiçi temassız ödeme çözümü Masterpass, BELBİM’in İstanbulkart Mobil programına birleşik edildi.

Bu sayede İstanbul’da her gün, toplu taşıma kullanan 15 milyon vatandaş, BELBİM’in ilerlettiği İstanbulkart Mobil programı üzerinden, Masterpass’e kayıtlı banka ya da kredi kartları ile tek tıkla yükleme yapabilecek.

Böylece her yükleme esnasında banka kartı ya da kredi kartı bilgilerini tekrar girilmesi zahmetinden de kurtulunacak. Süreç, önümüzdeki dönemde, abonman yüklemelerinden rutin İstanbulkart TL yüklemesine varıncaya kadar, bu ödeme yönetimini kullanan vatandaşlara değişik hediye ve indirimli ödeme seçenekleri de sunacak.

Açıklamada görüşlerine yer verdiği BELBİM Genel Müdürü Yücel Karadeniz şunları kaydetti:

“Coğrafi, tarihi ve kültürel zenginlikleriyle dünyanın en mühim metropollerinden biri olan İstanbul, Türkiye’nin en büyük ve kalabalık kenti olarak da öne çıkıyor. Türkiye’deki aşağı yukarı her 4 şahıstan 1’i İstanbul’da yaşıyor. BELBİM, 33 senedir İstanbulluların hayatını basitleştirecek çözümleri ilerleten bir teknoloji vizyoneri. Dijitalleşme vizyonumuz ve finansal teknolojimizle İstanbulluların yaşamını basitleştirmek amacıyla İstanbul kart’ı geleceğe taşıyoruz. Erişilebilir ve basit yükleme prosedürleri için, son olarak, İstanbulkart Mobil programımıza Masterpass kart saklama hizmetini birleşik ettik. Amacımız, bütün İstanbul kartlılar’a, kartları ile harcarken de kartlarına yükleme yapar iken de kazanç sağlamak. Mastercard ile gerçekleştirdiğimiz bu işbirliği ile hızlı, konforlu ve basit prosedür altyapısı sunmaktan sevinç duyuyoruz.”

Mastercard Türkiye ve Azerbaycan Genel Müdürü Yiğit Çağlayan ise Mastercard olarak, hayatın her anında, yurttaşların ödeme aşamasını en güvenilir hızlı ve basit şekilde gerçekleştirmesi için çalıştıklarını belirtti.

Çağlayan, “Daha evvelce yaptığımız bir araştırma, kart yükleme aşamasında daha hızlı ve daha basit çözümlerin talep edildiğini meydana koymuştu. BELBİM ile işbirliğimiz yardımıyla hem İstanbul kart yükleme zamanı kısalacak hem de yurttaşların araca bindiklerinde duymaktan hoşlanmadıkları yetersiz bakiye sesi ortadan kalkacak.” ifadelerini kullandı

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
son dakika haberler aktüel ürünler bim aktüel ürünler a101 aktüel ürünler altın kaç para oldu dizi reyting sonuçları güncel haberler asgari ücret maaşlar en son çıkan telefon modelleri dünyadaki son gelişmeler transfer haberleri savunma sanayi tiyatro saatleri