DünyaGenel

İslam İşbirliği Teşkilatından Mali’de ‘barışçıl yol bulunması’ çağrısı

İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT), Mali'de ordu içerisindeki bir küme doğrulusunda oluşturulan vuruş sonrasında, ülkenin krizden çıkması ve barışçıl bir yol bulunması amacıyla bütün girişimlere destek vermeye hazır olduğunu bildirdi.

Abone Ol  
 
61 / 100

İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT), Mali’de ordu içerisindeki bir küme doğrulusunda oluşturulan vuruş sonrasında, ülkenin krizden çıkması ve barışçıl bir yol bulunması amacıyla bütün girişimlere destek vermeye hazır olduğunu bildirdi.

İİT’den oluşturulan yazılı açıklamada, “Cumhurbaşkanı İbrahim Boubacar Keita ve hükümetinin istifa ettiği ve Meclisin feshedildiği Mali’deki gelişmelerin endişeyle takip edildiği” belirtildi.

Açıklamada, İİT’nin Mali’de “krizden çıkılarak barışçıl bir yol bulunması amacıyla bütün girişimlere destek vermeye hazır olduğu” ifade edildi.

Ülkenin bir süredir kriz içerisinde bulunduğuna işaret edilen açıklamada, bütün taraflara diyalog çağrısı yapıldı.

Mali’de vuruş

Mali’de dün Cumhurbaşkanı İbrahim Boubacar Keita’yı istifaya zorlayan vuruşciler, seçimlerin en uygun sürede yapılacağını duyurdu.

Bir küme askerle devlet televizyonu ORTM’ye çıkan Hava Kuvvetleri Komutan Yardımcısı İsmail Wague, bildiri okuyarak ülkenin istikrarını korumaya çalıştıklarını öne sürdü.

Etiketler

Admin

Ajans Haberlerini Naklen Sizlere Aktarıyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
son dakika haberler aktüel ürünler bim aktüel ürünler a101 aktüel ürünler altın kaç para oldu dizi reyting sonuçları güncel haberler asgari ücret maaşlar en son çıkan telefon modelleri dünyadaki son gelişmeler transfer haberleri savunma sanayi tiyatro saatleri