Teknoloji

iPhone’da En Çok Şarj Tüketen Uygulama

Apple bünyesindeki destek forumlarında ve dünyaca ünlü internet sitesi Reddit içerisinde pek çok şikayet var!

Abone Ol  
 

Dünyaca ünlü Apple markasının kendi geliştirdiği müzik uygulaması olan Apple Müzik’in iPhone marka telefonların şarjını en çok tüketen uygulama olduğu iddia edildi. Hatta söz konusu uygulama kapalı olsa bile telefonun bataryasından yediği ifade edildi.

Apple markası bünyesindeki destek forumlarında ve Reddit sitesi içerisindeki yüzlerce şikayet ile beraber yeni bir iddia dile getirilmeye başlandı. Söz konusu iddialar ışığında iOS 13 işletim sistemindeki bir hata sebebiyle Apple Müzik uygulamasının çok fazla şarj tükettiği belirtildi. Dile getirilen şikayetlerde uygulama arka planda çalışıyor haldeyken iPhone marka telefonların şarjını yüzde 95 oranına kadar tüketebildiği iddia edildi.

Bahsi geçen şikayetler genelinde iOS 13.5.1 versiyon işletim sistemi kullanan kişiler, Apple Müzik adlı uygulamanın iPhone marka telefon bataryalarının yüzde 50 oranına kadar tüketildiğini belirtti. Bu süreç içerisinde uygulamanın aktif olmasına bile gerek kalmıyor.

iPhone’da En Çok Şarj Tüketen Uygulama 2 – apple music

Şarjın Yüzde 95’ini Tüketiyor

 

Apple bünyesindeki destek forumlarında ve dünyaca ünlü internet sitesi Reddit üzerinde dile getirilen pek çok şikayet ışığında Apple markasının kendi üretimi olan Apple Müzik uygulamasının, iOS 13 işletim sistemi bulunan iPhone marka telefonların şarjını yüzde 95 oranına dek tüketebildiği iddia edildi. Söz konusu duruma iOS 13 işletim sistemindeki bir hatanın sebep olduğu belirtilirken, bazı iPhone kullanıcılarının sorunu çözmek adına Apple Müzik uygulamasını kapanmaya zorladığı kaydedildi. Aynı sorunla karşı karşıya gelen diğer kullanıcıların ürettiği bazı çözümler ise iPhone’u yeniden başlatmak, arka plandaki uygulama yenilenme işlemini engellemek ve mobil veriyi kapatmak olarak göze çarptı. Bahsi geçen sorun kapsamında bazı kullanıcılar ise Apple Müzik uygulamasını tamamen kaldırdıklarını ifade etti.

iOS 13.5.1 versiyon işletim sistemi içerisinde bulunan bir yazılım hatası nedeniyle Apple Müzik uygulamasının çok fazla şarj yediğini ifade eden dünya çapındaki pek çok iPhone kullanıcısına şirket yöneticileri veya yetkilileri tarafından ise herhangi bir cevap verilmedi.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
son dakika haberler aktüel ürünler bim aktüel ürünler a101 aktüel ürünler altın kaç para oldu dizi reyting sonuçları güncel haberler asgari ücret maaşlar en son çıkan telefon modelleri dünyadaki son gelişmeler transfer haberleri savunma sanayi tiyatro saatleri