Teknoloji

Instagram’dan TikTok’a Rakip Olacak Uygulama: Reels

TikTok’un yasaklanması ile ortaya çıkan boşluğu doldurmak hedefi taşıyor!

Abone Ol  
 
69 / 100

Dünya üzerinden en çok kullanılan sosyal medya platformlarında olan Instagram’ın bir diğer çok kullanılan platform olan TikTok’a benzer bir özellik üzerinde çalışmalarını sürdürdüğü uzun süre önce duyurulmuştu. Güvenlik ihlalleri ve veri sızdırması ile ilgili çeşitli şikayetler sonucunda TikTok uygulamasının dünya üzerindeki pek çok ülkede yasaklanması sonucunda ortaya çıkan boşluğu Instagram, Reels adlı uygulaması ile doldurmaya hazırlanıyor.

Reels adlı uygulama ile kullanıcıların kısa videolar paylaşmasını sağlayacak bir platform hazırlanıyor. Bu uygulama kapsamında özel olarak 15 saniye uzunluğunda videolar bulunacak. Kullanıcılar istedikleri takdirde söz konusu videoları hikayeler bölümünde paylaşabilecek ve instagram profillerinde saklayabilecekler.

Instagram’dan TikTok’a Rakip Olacak Uygulama: Reels 2 – Reels

TikTok’un Yasaklanması ile Boşluk Ortaya Çıkıyor

Dünyada en çok kullanıcıya sahip olan sosyal medya platformu Instagram, söz konusu yeni uygulaması Reels ile aslında TikTok’un yasaklanması ile ortaya çıkan boşluğu doldurmak hedefi taşıyor. ABD içerisinde Ağustos ayında kullanıma sunulacak olan Reels’in, Hindistan için de aynı zamanlarda kullanıma sunulacağı duyuruldu. Zira TikTok uygulamasının en çok kullanıcıya sahip olduğu ülkelerden olan Hindistan’da şimdiden iki adet TikTok benzeri uygulama kullanıma sunulmuş durumda.

Temel olarak Reels adlı uygulama ilk kez teknoloji tutkunlarının karşısına çıkmayacak. Geçtiğimiz yaz aylarında özellikle Fransa ve Almanya ülkelerindeki kullanıcılar için denemeye başlanan Reels özelliği Kasım ayında Brezilya’da da test edildi. Haber merkezlerine ulaşan son bilgiler ve sosyal medyada dolaşan dedikodular ışığında Instagram şirketi Ağustos ayı içerisinde ABD’de söz konusu özelliği kullanıma sunduktan sonra gelen tepkiler ışığında 50 ülkede daha beta testlerini başlatacak. Ancak söz konusu 50 ülkenin nereler olacağı konusunda net bir bilgi yer almıyor. ABD içerisinde gerçekleştirilen test uygulamalarının sonucunda olumlu dönüşler alındığı takdirde uygulamanın hızlı bir biçimde TikTok’un yerini alması amaçlanıyor. Fakat bugünlerde halen daha korona virüs salgını ile boğuşan ve pandeminden en çok etkilenen ülke konumunda yer alan ABD’de insanların söz konusu Reels uygulamasına ne kadar ilgi gösterecekleri ise merak konusu olmaya devam ediyor.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
son dakika haberler aktüel ürünler bim aktüel ürünler a101 aktüel ürünler altın kaç para oldu dizi reyting sonuçları güncel haberler asgari ücret maaşlar en son çıkan telefon modelleri dünyadaki son gelişmeler transfer haberleri savunma sanayi tiyatro saatleri