GenelGündemHaberKültür Sanat

İngiltere’de karantina uygulaması başladı

Sınırlı sokağa çıkma yasağının uygulandığı ilk günde, Londra sokaklarının boş bulunduğu gözlemlendi.

Abone Ol  
 
65 / 100

Mart ayının sonrası bir kez daha karantinaya giden İngiltere’de Kovid-19 ile mücadele kapsamında alınan karantina kararı uygulanmaya başlandı.

Başkent Londra’da bar, restoran ve esas gereksinim malzemeleri satmayan bütün işletmelerin kapalı bulunduğu görüldü.

Sınırlı sokağa çıkma yasağının uygulandığı ilk günde, Londra sokaklarının boş bulunduğu gözlemlendi.

İkinci yerel karantina kararı

“Evde kalın. Ulusal Sağlık Hizmetlerini koruyun. Yaşam kurtarın.” çağrısı yapan Başbakan Boris Johnson’ın açıklamasına göre, karantina 2 Aralık’a kadar devam edecek.

Karantina kapsamında esas ürünlerin satıldığı marketler ve eczaneler hariç bütün perakende mağazaları, kuaför salonları, güzellik merkezi gibi işletmeler kapatıldı.

Kapatılan bar ve restoranların yalnızca paket servisi yapabileceği açıklandı.

Kurallara göre, olası bulunduğunca evden çalışılacak; insanlar yalnızca eğitim, iş, yiyecek alışverişi ve egzersiz gibi belirli sebeplerle evlerinden çıkabilecek.

Farklı hane halkı üyeleri, kapalı mekanda bir araya gelemeyecek, açık alanda ise diğer bir haneden en çok bir kişiyle görüşülebilecek.

Eğitim ve iş harici vatan içi ve vatan dışı seyahat yapılamayacak, evliliklere de fakat çiftlerden birinin ölümcül hastalığı olması halinde izin verilecek, düğün töreni 6 kişiyle sınırlandırılacak.

Marttaki ilk karantinanın aksine okullar ve üniversiteler ise açık kalmaya devam edecek..

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
son dakika haberler aktüel ürünler bim aktüel ürünler a101 aktüel ürünler altın kaç para oldu dizi reyting sonuçları güncel haberler asgari ücret maaşlar en son çıkan telefon modelleri dünyadaki son gelişmeler transfer haberleri savunma sanayi tiyatro saatleri