EkonomiGenelGündemHaber

ING Türkiye’den 9 ayda 831,7 milyon lira net kar

ING Türkiye, 2020 seneninın üçüncü çeyreğine dair konsolide finansal neticelerini açıkladı.

Abone Ol  
 
66 / 100

ING Türkiye’nin konsolide net karı, senenin ilk 9 ayında 831 milyon 730 bin lira olarak gerçekleşti.

ING Türkiye, 2020 seneninın üçüncü çeyreğine dair konsolide finansal neticelerini açıkladı.

Buna göre, bankanın konsolide net karı, senenin 9 ayında 831 milyon 730 bin lira olarak gerçekleşirken, ING Türkiye, 45,3 milyar lirası nakdi olmak üzere toplam 54 milyar lira tutarında kredi büyüklüğü ile ekonomiye kaynak sağladı. Bankanın sermaye yeterlilik seviyesi da yüzde 23,3 olarak gerçekleşti.

Konsolide aktif toplamı 67,5 milyar lira olan ING Türkiye’nin, senenin ilk dokuz ayında toplam özkaynakları 9,5 milyar lira, mevduatları ise 39,9 milyar liraya ulaştı. Müşterilerinin finansmana erişimini süratlandırma amacıyla değişik sektörlerde yerli üretim yapan firmalara, ihracatçılara, KOBİ’lere ideal koşullar yayınlayan kredi paketleri hazırlayan ING Türkiye, sunmuş bulunduğu rekabetçi oranlarla hem bireysel hem tüzel müşterilerine katkı sağladı.

 

– Müşteriler işlemlerinde INGo’yu tercih etti

 

ING Türkiye müşterilerinin pandemi döneminde yükselen mobil ve internet bankacılığı tüketimi senenin üçüncü çeyreğinde de devam etti. Bu kapsamda, bireysel gereksinim kredilerinin adet bazında yüzde 87’si şube dışı kanallardan kullanıldı. Dijital kanalları kullanan toplam aktif müşteriler içindeki mobil bankacılık müşteri payı da yüzde 98 oldu.

Dijitalleşme stratejisi tarafında büyük veri, suni zeka ve robot teknolojileri uygulamalarını odağına alan ING Türkiye, yalnızca yazışarak finansal işlemlerin yapılabildiği ve soruların yanıtlandığı yazışmalı bankacılık asistanı INGo vasıtasıyla da senenin ilk dokuz ayında 17,5 milyon mesaj aldı.

 

– “Güçlü sermaye yapımızla müşterilerimizin yanısıra olmayı sürdürüyoruz”

 

Açıklamada görüşlerine yer verdiği ING Türkiye Genel Müdürü Alper Gökgöz, pandeminin tesirlerini sınırlamaya yönelik hareketlerini üçüncü çeyrekte de sürdüklerini belirterek, “Güçlü sermaye yapımız ile müşterilerimizin finansmana erişimlerini kolaylaştırırken, dijitalleşme stratejimiz tarafında geliştirdiğimiz ürün ve hizmetlerimizle de Türkiye’nin en iyi dijital kurumu olma hedefimize bir adım daha yaklaştık.” ifadelerini kullandı.

Yılın üçüncü çeyreğini değerlendiren Gökgöz, “Kovid-19’un sağlık, sosyal yaşam ve ekonomik açıdan zor olan tesirlerinin küresel ölçekte devam ettiği bir çeyreği daha geride bırakırken, mesul bankacılık anlayışımızla bu etkisi azaltmaya yönelik çalışmalarımızı sürdürdük. Bu süreçte kuvvetli sermaye yapımız ile müşterilerimizin finansmana erişimlerini kolaylaştırdık. Bununla birlikte, kredi erteleme taleplerini de azami ölçüde karşılayarak müşterilerimizin yanısıra olduk.” değerlendirmesinde bulundu.

Gökgöz, dijital bankacılık stratejisine ideal olarak müşterilerinin yaşamını basitleştiren ürün ve hizmetler geliştirdiklerine ilgi çekerek, “Dijital dönüşümü, internet ve mobil bankacılığın çok ötesinde konumlandırarak süreçlerimizi uçtan uca dijitalleştirirken altyapı kadar insan kaynağına da yatırım yapıyoruz. Bu doğrultuda, yazışmalı bankacılık asistanımız INGo’nun geliştirilmesinin yanı sıra dijital müşteri edinimi ve dijital danışmanlık bölümünde yaptığımız çalışmalara sürat verdik.” ifadelerini kullandı.

Dijital dönüşüme katkı sağlayacak en mühim alanlardan birinin eğitim bulunduğuna inandıklarını bildiren Gökgöz, ING Türkiye stratejisinin esasını meydana getiren dijitalleşmeye paralel olarak odağında öğretmenlerin bulunduğu bir sosyal mesuliyet projesini yaşama geçirdiklerini bildirdi.

Gökgöz, Habitat Derneği, Orta Doğu Teknik Üniversitesi iş birliği ve İlkokul Öğretmenleri Sağlık ve Sosyal Yardım Sandığı desteği sayesinde yapılan Dijital Öğretmenler projesi ile öğretmenlerin dijitalleşen dünyaya adım atmasını, yüz yüze ve uzaktan eğitimde yararlanabilecekleri dijital okuryazarlık becerileri edinmelerini ve Türkiye’nin dijital dönüşüm sürecine katkıda bulunmayı amaçladıklarını aktardı.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
son dakika haberler aktüel ürünler bim aktüel ürünler a101 aktüel ürünler altın kaç para oldu dizi reyting sonuçları güncel haberler asgari ücret maaşlar en son çıkan telefon modelleri dünyadaki son gelişmeler transfer haberleri savunma sanayi tiyatro saatleri