Politika

İnce’nin Partisi İçin Üç Farklı İsim İddia Edildi

Muharrem İnce'nin hangi ismi tercih edeceği büyük merak konusu olmaya devam ediyor!

Abone Ol  
 
70 / 100

CHP’li Muharrem İnce tarafından yeni bir parti kurulacağı iddiası son günlerde medyayı sallamaya devam ediyor. Bu anlamda yeni parti için üç farklı isim üzerinde durulduğu iddia edildi.

Bir süredir CHP’li Muharrem İnce’nin partiden istifa edeceği ve yeni bir parti kuracağı medyada sıklıkla tartışılıyor. 2018 yılındaki Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Recep Tayyip Erdoğan’a kaybeden İnce ise söz konusu yeni parti dedikoduları hakkında henüz net bir açıklama yapmış değil. Konu ile ilgili Muharrem İnce tarafından bir yalanlama gelmemesi ise iddiaları kuvvetlendiriyor.

Son gelen bilgiler ışığında Muharrem İnce ve ekibinin yeni kurulacak parti özelinde üç farklı isme odaklandıkları belirtildi. Söz konusu isimler; Birinci Parti, Ulusal Sol Parti, Çağdaş Parti.

Aralık ayı içerisinde bahsi geçen partinin kuruluş dilekçesinin verilmesi beklenirken, hangi ismin tercih edileceği ise büyük merak konusu olmaya devam ediyor.

İnce’nin Partisi İçin Üç Farklı İsim İddia Edildi 2 – muharrem ince3

Tüm Kesimler Kucaklanacak

Son zamanlarda sıklıkla tartışılan konuların başında gelen Muharrem İnce’nin yeni bir parti kuracağı yönündeki iddialar, dile getirilmeye başlanan isim önerileri ile de hayli güçlendi. İnce ve ekibinin şimdilik üç farklı isim üzerinde düşündüğü iddia edilirken, söz konusu isimlerin de; Birinci, Ulusal Sol ve Çağdaş olduğu ifade edildi. Muharrem İnce tarafından yeni parti kuracağı yönündeki iddialar ile ilgili herhangi bir yalanlama yapılmaması da dedikoduları iyice artırmış görünüyor.

Önerilen isimler arasında en çok beğenilenin ise “Birinci” olduğu ifade ediliyor. Diğer isimlerin toplumun geniş bir kesimini kapsamakta zorlanacağı dile getiriliyor. Bu anlamda Ulusal Sol gibi bir ismin seçilmesi durumunda sosyalist ve Kürt kesimin mesafeli duracağı, Çağdaş seçiminde ise muhafazakar kitlenin kendisini geri çekeceği düşünülüyor. Bu detaylar düşünüldüğü takdirde Birinci isminin hem akılda kalıcı hem de toplumun tamamını kapsayabilecek bir parti ismi olduğu belirtiliyor. Söz konusu dedikodular henüz iddia düzeyinde olsa da Muharrem İnce tarafından yakın zaman içerisinde yapılacak bir açıklama konunun açıklığa kavuşturulması öngörülüyor.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
son dakika haberler aktüel ürünler bim aktüel ürünler a101 aktüel ürünler altın kaç para oldu dizi reyting sonuçları güncel haberler asgari ücret maaşlar en son çıkan telefon modelleri dünyadaki son gelişmeler transfer haberleri savunma sanayi tiyatro saatleri