Politika

İnce’den Seçime İlişkin Belge İddiası

Muharrem İnce’nin kaybettiği Cumhurbaşkanlık seçimi gecesine dair çeşitli belgeler açıklayacağı iddia edildi

Abone Ol  
 
66 / 100

Muharrem İnce tarafından yeni bir parti kurulacağı iddialarının ülke gündemini bir hayli meşgul etmesi üzerine konu ile ilgili bir yeni iddia daha geldi. Bilindiği üzere; Muharrem İnce, özellikle kendisine oy veren kitle tarafından kaybedilen Cumhurbaşkanlığı seçimi gecesinde ortadan kaybolmakla suçlanmıştı. Son gelen iddialar ise İnce’nin söz konusu geceye ilişkin çeşitli belgeler açıklayacağı yönünde oldu. Bu anlamda yeni bir parti kurma ihtimali hayli yüksek olan Muharrem İnce’nin 12 Ağustos Çarşamba günü açıklama yapacağı aktarıldı.

İnce’den Seçime İlişkin Belge İddiası 2 – muharrem ince 2

Ankara’da ve CHP’de Tartışma Yaratacak

Son iddialar kapsamında Muharrem İnce’nin önümüzdeki hafta Çarşamba günü yani 12 Ağustos tarihinde hem Ankara’da hem CHP içerisinde tartışma yaratacak açıklamalar yapması bekleniyor. Kulislerde dönen dedikodularda ise söz konusu açıklamanın normalde Eylül başında yapılmasının planlandığı ancak Muharrem İnce’nin şahsı üzerinden medyada süren siyasi tartışmanın tahmin edilmeyen bir boyuta gelmesi ile açıklamanın öne çekildiği belirtiliyor. Bu anlamda 12 Ağustos tarihinde Muharrem İnce tarafından yapılacak olan açıklamaların bir çeşit strateji değişikliğine de işaret ettiği aktarılıyor.

Son yapılan Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde İnce’ye oy veren kitle başta olmak üzere tüm Türkiye’de büyük merak uyandıran söz konusu iddiaların ardından Çarşamba günü Muharrem İnce tarafından yapılacak açıklamalar iple çekiliyor. Bu anlamda açıklamaların ana başlığının ise kendisini Cumhurbaşkanlığı seçim gecesi ortadan kaybolmakla suçlayan kitleye yönelik konularda olması bekleniyor. Bahsi geçen konuda İnce’nin tartışılan geceye ilişkin çeşitli belgeler açıklayacağı ifade ediliyor. Söz konusu belgelerin ise hem CHP içerisinde hem de Ankara’da büyük tartışma yaratacağı öngörülüyor. Seçim gecesi tutunduğu tavır sebebiyle kendisine kırgın olan seçmenin de gönlünü almayı amaçlayan Muharrem İnce’nin bu anlamda yeni kuracağı partiye ilişkin iddiaları da cevaplaması ve konu ile ilgili çeşitli ipuçları vermesi bekleniyor.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
son dakika haberler aktüel ürünler bim aktüel ürünler a101 aktüel ürünler altın kaç para oldu dizi reyting sonuçları güncel haberler asgari ücret maaşlar en son çıkan telefon modelleri dünyadaki son gelişmeler transfer haberleri savunma sanayi tiyatro saatleri