Ekonomi

IMF Başkanı Georgieva: Küresel ekonomi büyük dönüşüm geçiriyor

"Geleceğin pek çok işi 'yeşil ekonomi'de"

Abone Ol  
 

Uluslararası Para Fonu (IMF) Başkanı Kristalina Georgieva, video konferans yöntemiyle katıldığı Küresel Yönlendirme Grubu (GSG) Küresel Etki Zirvesi’nde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının ekonomik etkilerine dair değerlendirmelerde bulundu.

Kovid-19 krizinin başlangıcından bu yana insanların kendini korumaya aldığını bildiren Georgieva, toplum ve ekonomide köklü bir değişimin gerçekleştiğini ifade etti.

Georgieva, bu sene ve ileriki sene yapılacak eylemlerin nasıl bir dünyanın meydana çıkacağını belirleyeceğini vurgulayarak “Küresel ekonomi büyük dönüşüm geçiriyor.” değerlendirmesinde bulundu.

“Geleceğin pek çok işi ‘yeşil ekonomi’de”

Uzun vadede sürdürülebilir, dirençli bir küresel ekonomiye güç veren iş yönünden varlıklı bir toparlanmanın inşa edilebileceğine işaret eden Georgieva, iş yönünden varlıklı bir toparlanma ile iklim değişikliğiyle mücadelenin birbirini destek verdiği ve geleceğin pek çok işinin “yeşil ekonomi”de olduğunu kaydetti.

Georgieva, “IMF’de sürdürülebilir finansmanın önemini ve Kovid-19 ardından bir dünyayı şekillendirmek amacıyla yatırım yapmanın etkisini görüyoruz.” dedi.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
son dakika haberler aktüel ürünler bim aktüel ürünler a101 aktüel ürünler altın kaç para oldu dizi reyting sonuçları güncel haberler asgari ücret maaşlar en son çıkan telefon modelleri dünyadaki son gelişmeler transfer haberleri savunma sanayi tiyatro saatleri