Ekonomi

İkramiye Tarihleri Belirlendi!

Kamu çalışanları uzunca bir süredir yetkililerden gelecek ikramiye açıklamalarını bekliyordu

Abone Ol  
 

Son dakika gelişmesi! Kamuda çalışan işçiler için yapılacak olan ikramiye ödemelerinin tarihi netleşti.

Resmi Gazete’de yayımlanmış olan Cumhurbaşkanlığı kararına yer alan bilgiler ışığında, kamuda çalışan işçiler için yapılacak ikramiye ödemelerinin ilk taksitinin 27 Temmuz günü gerçekleşeceği belirtildi.

Kamuda çalışan işçiler uzunca bir süredir yetkililerden gelecek ikramiye açıklamalarını bekliyordu. Nihayetinde konu ile ilgili Cumhurbaşkanı kararı Resmi Gazete’de yayımlandı. Yayınlanan karara göre kamuda çalışmakta olan işçilere yapılacak olan ikramiye  ödemelerinin ilk taksitinin 27 Temmuz günü ikinci taksitinin ise 14 Aralık gününde yapılması kararlaştırıldı.

İkramiye Tarihleri Belirlendi! 2 – ikramiye

İkinci Taksit Yıl Sonunda!

Küresel  ölçekte olduğu gibi ülkemizde de korona virüs salgınının hem sağlık hem de ekonomik anlamdaki etkileri tüm sebebiyle tüm sosyo – ekonomik düzeyden insanlar sıkıntılı günler geçirdi. Bu zor günlerde kamuda çalışan vatandaşların ise en çok beklediği şey bu senenin ikramiye tarihleri ile ilgili devlet yetkililerinden bir açıklama yapılması idi. Söz konusu açıklamalar henüz yapıldı. Resmi Gazete’de yayımlanmış olan 2020 yılı ikramiye takvimi ışığında, kamuda çalışan işçilere yapılacak olan ikramiye ödemesinin ilk taksitinin bu ay içerisinde 27 Temmuz günü, ikinci taksit ödemesinin ise yıl sonuna doğru 14 Aralık tarihinde yapılmasına karar verildi.

Korona virüs pandemisinden ekonomik anlamda olumsuz etkilenmiş olan insanları tekrardan ticarette ve ekonomik ilişkiler temelinde canlandırmak adına verilecek olan ikramiyeler, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde hayata geçirilen onlarca destek paketinden yalnızca biri olarak göze çarpıyor. 1 Haziran tarihinden bu yana uygulanmaya başlanan normalleşme adımları ile beraber sanayiden turizme, spordan sağlığa pek çok alanda üreticiyi ve ticaret yapan firmaları ayağa kaldırmak adına çeşitli destekler sunan hükümet yetkilileri, şimdi de kamuda çalışan kesimi tekrardan canlandırmak adına ikramiyelerin ilk taksidini onlara ulaştıracak.

Ülke çapında korona virüsün ekonomi alanındaki olumsuz etkisini deneyimlemiş olan pek çok kamu çalışanı tarafından merakla beklenen ikramiye ödemeleri 27 Temmuz günü yapılacak.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
son dakika haberler aktüel ürünler bim aktüel ürünler a101 aktüel ürünler altın kaç para oldu dizi reyting sonuçları güncel haberler asgari ücret maaşlar en son çıkan telefon modelleri dünyadaki son gelişmeler transfer haberleri savunma sanayi tiyatro saatleri