Otomobil

İkinci El Pazarında Taksitli Satış Tercih Ediliyor

İkinci el araba piyasasında taksitli alım müşterilerin tercihi oldu!

Abone Ol  
 

İzmir içerisinde son dönemde taksitli ikinci el araç satışı yapan bir firma oldukça fazla ilgi gördü. Firmaya öncelikle peşinat veren müşteriler, araç fiyatının geri kalan bölümünü ise firma ile belirlenen süreç içerisinde taksitli bir şekilde ödeyerek istedikleri aracı satın alabiliyorlar.

Korona virüs salgını sebebiyle küresel ölçekte araç üretimin durma noktasına gelmesi ve vatandaşların da toplu taşımaya nazaran özel araç kullanmayı talep etmesi gibi çeşitli nedenlerde fiyatlarında artış yaşanan ikinci el araç pazarı son zamanlarda cep yakıyor. Bu sebeple İzmir’de taksitli ikinci el araç satışına yönelen bir firma ise müşteriler tarafından hayli talep görüyor.

İkinci El Pazarında Taksitli Satış Tercih Ediliyor 2 – taksitli 2

Vatandaş Özel Araç İstiyor

İzmir’deki taksitli ikinci el araç satışı yapan firmanın sahibi 37 yaşındaki Egemen Kurtçu, kendi şirketlerinin yaptığı şeyin finansmanı sağlamak ve müşteriye aracın garantisini vermek olduğunu belirtti. Müşteri tarafından ödemeler yapılamadığı takdirde söz konusu aracı geri alma kolaylığı da sağlayan şirketin taksitli araç satışların son iki ayda gözle görülür bir artış yaşandı.

Konu ile ilgili basına açıklamalarda bulunan şirket sahibi Egemen Kurtçu, örnek olarak 70 bin TL’lik bir araç için önce 20 bin TL peşinat aldıklarını ardından da geri kalan 50 Bin TL’yi yılda 5 Bin TL gibi bir farkla taksitli bir şekilde müşteriden talep ettiklerini belirtiyor. Bu süreçte müşteri yıllar içerisinde fark ödemiş olsa bile aracın kazanacağı piyasa değeriyle bunu eşitleyeceğini belirten Kurtçu, söz konusu taksitli satışlarına büyük rağbet olduğunu dile getirdi.

Ülke genelinde her sosyo ekonomik seviyeden vatandaşın artık kendi aracına sahip olmak istediğinin altını çizen şirket sahibi Egemen Kurtçu, korona virüs salgınının bunda temel etken olduğunu söyledi. Salgın ile birlikte hükümet ve Sağlık Bakanlığı yetkilileri tarafından otobüs, tramvay, metro gibi toplu taşıma araçlarının risk teşkil ettiğinin belirtilmesinin bu anlamda önemli olduğunu vurgulayan Kurtçu, bu sürecin ardından özellikle ikinci el araç pazarında inanılmaz bir talep artışı yaşandığını kaydetti.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
son dakika haberler aktüel ürünler bim aktüel ürünler a101 aktüel ürünler altın kaç para oldu dizi reyting sonuçları güncel haberler asgari ücret maaşlar en son çıkan telefon modelleri dünyadaki son gelişmeler transfer haberleri savunma sanayi tiyatro saatleri