Otomobil

İkinci El Araç Piyasasında Dengelenme Öngörülüyor

İkinci el otomobil piyasası dengelenecek

Abone Ol  
 

OYDER Yönetim Kurulu’nda Başkanlık görevini sürdüren Murat Şahsuvaroğlu tarafından yapılan açıklamalarda Eylül ayı geldiğinde araç bulunurluk düzeyinin artmasının beklendiği belirtildi. Fabrikaların, yan sanayi merkezlerinin ve de tedarik zincirlerinin ancak Eylül ayında eski hızına kavuşabileceğinin altı çizildi.

Otomotiv Yetkili Satıcıları Derneği (OYDER) bünyesinde Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini sürdüren Murat Şahsuvaroğlu, araç piyasasında sıfır araç eksikliğinin Eylül ayında ortadan kalkacağını öngördüklerini belirterek, sıfır araç bulunurluk seviyesi arttıkça ikinci el araç piyasasında da dengelenme yaşanacağını kaydetti. Şu an sıfır araç pazarı oldukça durgun olduğu için ikinci el araçlarda inanılmaz bir fiyat artışı yaşandığının altını çizen Şahsuvaroğlu, fabrikaların ve yan sanayi merkezlerinin Eylül ayı içerisinde eski hızına kavuşması ile birlikte söz konusu problemin çözüleceğine inandıklarını söyledi.

Bugün sıfır araçlara karşı bir satın alma açlığının olduğunu da belirten Şahsuvaroğlu, bunun temel sebeplerinin de uygun faiz ortamı ve kur seviyelere olduğunu açıkladı.
İkinci El Araç Piyasasında Dengelenme Öngörülüyor 2 – ikinci el arac 2

İnsanlar Toplu Taşıma Tercih Ediyor

Korona virüs pandemisinin yarattığı yıkıcı etki sebebiyle 1 Haziran’dan itibaren yeni normal yaşama dönülmesiyle birlikte imkanı olan insanların toplu taşıma kullanmayı reddettiğini belirten Murat Şahsuvaroğlu, insanların artık öncekinden daha hassas davrandıklarının altını çizdi. Bu bağlamda şehirler arası seyahatlerde de uçak veya otobüs tercihlerinin düşüş gösterdiğini belirten Otomotiv Yetkili Satıcıları Derneği (OYDER) Yönetim Kurulu Başkanı Murat Şahsuvaroğlu, belli bir ekonomik düzeyin üzerindeki kişilerin kendine özel arabalarını alarak yaz tatilini yapmak istediklerini ya da büyükşehirlerden memleketlerine gitmek için yola çıktıklarını gözlemlediklerini kaydetti. İnsanların bu konudaki artan hassasiyetlerinin de oldukça normal olduğunu söyleyen Şahsuvaroğlu, korona virüs salgınına kesin bir çözüm geliştirilmeden söz konusu toplu taşıma, otobüs veya uçak kullanma konusundaki isteksizliğin sona ermeyeceğini belirtti.

Yeni normal şartları kapsamında üretimin eski kapasitesine dönmeye başlamasıyla Eylül ayında araç fiyatlarının dengeleneceğini belirten Şahsuvaroğlu, vatandaşların araç fiyatları konusunda umutsuzluğa kapılmaması gerektiğini, şu anki yüksek fiyatların geçici olduğunu sözlerine ekledi.

 

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
son dakika haberler aktüel ürünler bim aktüel ürünler a101 aktüel ürünler altın kaç para oldu dizi reyting sonuçları güncel haberler asgari ücret maaşlar en son çıkan telefon modelleri dünyadaki son gelişmeler transfer haberleri savunma sanayi tiyatro saatleri