Ekonomi

İkinci El Araç Pazarına İlgi Azalıyor

Koronavirüs pandemisi nedeniyle ikinci el araç fiyatları da bir hayli yüksek!

Abone Ol  
 
69 / 100

Otomotiv alanında ülkemizin en önde gelen şehirlerinden olan Bursa’nın İnegöl ilçesinde koronavirüs pandemisi nedeniyle uzunca bir süredir kapalı durumda olan ikinci el araç pazarı tekrardan açıldı. İkinci el pazarına çok fazla ilgi gösterilmezken, fiyatların da bir hayli yüksek olması dikkatleri üzerine çekti.

Ülkemizin otomotiv sektöründe önde gelen şehirlerinden ve yerli araç TOGG üretiminin de gerçekleştirileceği yer olan Bursa’ya bağlı İnegöl ilçesinde ikinci el araç pazarı açıldı. Koronavirüs salgını nedeniyle uzun bir zamandır kapalı duran pazarın tekrar açılması ile beraber fiyatların aşırı yüksek olduğu görüntülendi. Ayrıca halkın da pazara fazla ilgi göstermediği belirtildi.

1 Haziran tarihinden bu yana uygulanan normalleşme adımları neticesinde Bursa’nın İnegöl ilçesinde ikinci el araç pazarı tekrar aynı yerinde açıldı. İlçedeki pek çok kişi pazarın tekrar açıldığından habersiz olurken, araç pazarına gelenler de fiyatların hayli yüksek olması nedeniyle şikayet etti. Bu sebeple yalnızca arabaları incelemekle yetinen vatandaşlar konu ile ilgili yetkililere yakındı.

İkinci El Araç Pazarına İlgi Azalıyor 2 – inegol ikinci el arac

Salgın Öncesi 70 Bin Şimdi 100 Bin

Koronavirüs pandemisi boyunca fabrikadan araç üretiminin sekteye uğraması ve ikinci el pazarına talebin artması ile fiyatların uçuşa geçtiğini belirten vatandaşlar, pandemi öncesi 70 bin TL fiyatı olan bir aracın şu an 100 bin TL’ye kadar çıktığını gördüklerini kaydetti.

İkinci el araç pazarına otomobil almak için gelen vatandaşlar fiyatlar ile ilgili hayal kırıklığına uğrarken, birkaç ay daha fiyatların bu şekilde gitmesini beklediklerini belirttiler. Eylül ayından itibaren ikinci el araç pazarındaki fiyatların düşmesi beklenirken, bunun da temel sebebi küresel ölçekte otomotiv firmalarının tekrardan araç üretimine başlaması ve sıfır araç pazarının da canlandırılması olarak belirtiliyor. Bu ekonomik şartlarda ve bu yüksek fiyatlarda otomobil almanın bir rüya olduğunu belirten vatandaşlar da ikinci el araç pazarından yalnızca araçları inceleyerek ayrıldılar ve fiyatların düşeceği günleri beklemeye başladılar.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
son dakika haberler aktüel ürünler bim aktüel ürünler a101 aktüel ürünler altın kaç para oldu dizi reyting sonuçları güncel haberler asgari ücret maaşlar en son çıkan telefon modelleri dünyadaki son gelişmeler transfer haberleri savunma sanayi tiyatro saatleri