Politika

İbrahim Kalın’dan Biden’a Çok Sert Cevap!

ABD Başkan Adayı Joe Biden tarafından Türkiye ile ilgili yapılan açıklamalara, ülkemiz yetkilileri tarafından cevap verilmeye devam ediliyor

Abone Ol  
 
69 / 100

Son olarak Cumhurbaşkanlığı sözcüsü İbrahim Kalın, sosyal medya hesapları üzerinden oldukça sert eleştirilerde bulundu.

Cumhurbaşkanlığı sözcüsü İbrahim Kalın, Joe Biden tarafından yapılan açıklamalara sosyal medya hesapları üzerinden cevap verdi. 3 Kasım’daki ABD Başkanlık Seçimleri’nde Demokrat Parti’nin adayı olması kesinleşen Joe Biden, Türkiye ve Türkiye’deki demokrasinin durumu ile ilgili oldukça çarpıcı açıklamalarda bulunmuştu. Cumhurbaşkanlığı sözcüsü İbrahim Kalın ise Biden’a cevap vermekte gecikmedi. Kalın tarafında sosyal medya hesapları üzerinden İngilizce olarak yayınlanan mesajda Biden’ın Türkiye ile ilgili analizlerinin cahilce olduğu dile getirildi. Türkiye’ye ABD tarafından emir verilen günlerin çok geride kaldığının altını çizen Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Biden’ın söz konusu açıklamalarının bedelini ödeyeceğini ifade etti.

İbrahim Kalın’dan Biden’a Çok Sert Cevap! 2 – huseyin celik

Hüseyin Çelik’ten AK Parti İçinde Çok Konuşulacak Yanıt!

Geçmişteki AK Parti hükümetlerinde Milli Eğitim Bakanlığı ve Kültür Bakanlığı gibi çeşitli görevler üstlenmiş olan tecrübeli siyasetçi Hüseyin Çelik de ABD Başkan adayı Joe Biden’ın sözlerine sosyal medya hesapları üzerinden cevap verdi. Çelik, Biden’a cevap verirken 1 Mart süreci ile ilgili de çeşitli hatırlatmalarda bulundu.

1 Mart tezkeresi ile ilgili bizler ret oyu verirken evet diyen arkadaşların artık gerçeği gördüklerini umduğunu dile getiren Hüseyin Çelik, Biden tarafından edilen sözlerin ABD’nin genetik kodları olduğunu ifade etti. ABD özelinde yalnızca isimlerin değiştiğini ancak gidilen her noktada kan, gözyaşı, harap ülkeler, dul kadınlar ve yetim çocuklar bırakma gerçeğinin değişmediğinin altını çizen Hüseyin Çelik, 1 Mart Tezkere sürecinde de bu yüzden ret oyu verdiklerini hatırlattı. Bu anlamda Joe Biden tarafından söylenen sözler nedeniyle tezkereye evet diyen arkadaşların da gerçeği gördüklerini düşündüğünü söyleyen Hüseyin Çelik, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamaları “Jo Biden küstah, Donald Trump manyak” diyerek tamamladı.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
son dakika haberler aktüel ürünler bim aktüel ürünler a101 aktüel ürünler altın kaç para oldu dizi reyting sonuçları güncel haberler asgari ücret maaşlar en son çıkan telefon modelleri dünyadaki son gelişmeler transfer haberleri savunma sanayi tiyatro saatleri