Otomobil

Hyundai Marka Araç 100 Bin’in Üzerinde Satıldı!

Dünyaca ünlü markanın B-SUV modeli Kona elektrikli versiyonu ile satış rekorları kırıyor!

Abone Ol  
 
73 / 100

Dünyaca ünlü Hyundai markasının ülkemizde de satışı yapılan B-SUV modeli Kona, elektrikli versiyonu ile 100 binlik satış barajını aşmış görünüyor. 2018 senesinin ortalarından bu yana ülkemizde yalnızca içten yanmalı motorlu versiyon ile satışı yapan Hyundai marka otomobilin, elektrik motorlu versiyonu ülkemizde henüz satışa çıkarılmadı.

Küresel ölçekte faaliyet gösteren otomotiv devi Hyundai’in son araçlarından Kona Electric modeli, Mart 2018 döneminde piyasaya sürülmesinin ardından donanımlarında yer alan lider özellikleri sayesinde oldukça popüler hale geldi. Amerika ve Avrupa pazarı içerisindeki güçlü rakiplerine karşı, hayli uzun sürüş menzili, oldukça hızlı şarj edilebilme özelliği ve konfor sağlayan donanımları ile dikkat çeken bir model olan Kona Electric, henüz ülkemizde satışa sunulmadı.

2018 yılı içerisinde içten yanmalı motor özelliği ile ülkemizde satılan Hyundai marka araç, sonrasında 1.6 litre boyutunda turbo benzinli ve 1.0 ve 1.6 dizel motorları ile ürün yelpazesini genişletti. Ancak söz konusu Hyundai Kona’nın küresel ölçekte en çok tercih edilen versiyonu olan elektrikli motoru ile Türkiye henüz tanışabilmiş değil.

Hyundai Marka Araç 100 Bin’in Üzerinde Satıldı! 2 – Hyundai Kona Electric 10

Yılın Elektrikli Otomobili

Satışa sunulduğu pek çok ülkede Yılın Elektrikli Otomobili seçilen Hyundai markasının son aracı Kona Electric, şarjı tamamen doldurulduğu takdirde kesintisiz biçimde 415 km’ye kadar yol gidebiliyor. 201 beygir güç üretimi gerçekleştiren elektrikli motoru ile performans açısından da birçok avantajlar sunan aracın Türkiye’ye ne zaman giriş yapacağı ise bilinmiyor.

Henüz ülkemizde satışa sunulmayan araç dünya çapında ise 100 bin satış barajını aşmış görünüyor. Koronavirüs salgını ile beraber küresel ölçekte sağlık alanındaki hassasiyetlerin de artması ile beraber insanlar elektrikli araçlara yönelmeye başladı. Bu kapsamda pek çok köklü otomotiv firması da elektrikli araç üretimine yönelmeye başlarken Tesla gibi yalnızca elektrikli araç üretimi yapan firmalar da diğer tüm firmalara nazaran daha çok kar elde etmeye başlıyor.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
son dakika haberler aktüel ürünler bim aktüel ürünler a101 aktüel ürünler altın kaç para oldu dizi reyting sonuçları güncel haberler asgari ücret maaşlar en son çıkan telefon modelleri dünyadaki son gelişmeler transfer haberleri savunma sanayi tiyatro saatleri