EkonomiGenelGündemHaber

Hürriyet Emlak’tan İzmirli depremzedelere 1 yıllık kira desteği

 Hürriyet Emlak, kalıcı deprem konutlarının ailelere teslim edilmesi beklenen 1 yıllık süre zarfında toplam 20 ailenin kira masraflarını tamamen üstlenecek.

Abone Ol  
 
65 / 100

Hürriyet Emlak, kalıcı deprem konutlarının ailelere teslim edilmesi beklenilen 1 senelik vakit zarfında toplam 20 ailenin kira masraflarını tamamiyle üstlenecek.

Hürriyet Emlak’tan uygulanan bildirime göre, deprem ardından uygulanan arama kurtarma ve yardım çalışmalarının ardından, depremzedeler amacıyla kalıcı destekler sunmak isteyen Hürriyet Emlak, profesyoneli bulunduğu “İhtiyaca göre en doğru konutu bulma” noktasından yola çıkarak Ahbap Derneği ve Bayraklı Belediyesi iş birliğiyle harekete geçti. Buna göre Hürriyet Emlak, kalıcı deprem konutlarının ailelere teslim edilmesi beklenilen 1 senelik vakit zarfında toplam 20 ailenin kira masraflarını tamamiyle üstlenecek.

Açıklamada görüşlerine yer verdiği Hürriyet Emlak Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Ticari İşlerden Sorumlu Eş Genel Müdürü Zeynep Tandoğan, 20 aileye 1 sene vakit ile kesintisiz kira desteği sayesinde attıkları aşamasın, daha büyük bir hareketin ilk aşaması olması yönünden numune teşkil edeceğini belirtti.

Tandoğan, şunları kaydetti:

“Hepimiz aynı çatı altındayız ve bu çatı altında hep beraber iyileşeceğiz. Sıcak bir yuvanın aileler amacıyla önemini biliyoruz. En iyi herkezin bildiği işi yaparak, olası bulunduğu kadar çok ailenin, kış koşulları ağırlaşmadan evlerine kavuşmasını istiyoruz. Ahbap Derneği ve Bayraklı Belediyesi gereksinim sahibi aileleri bulacak, bizim öncülüğümüzde tespit edilen evleri Belediyemiz deprem yönetmeliğine göre değerlendirip uygunluk verecek ve biz de kira masrafını üsteleneceğiz. Biz Hürriyet Emlak olarak ilk aşaması atıyoruz. Kış şartları ağırlaşmadan, olası bulunduğu kadar çok aileyi yeni evlerine kavuşturmak amacıyla tüm markaları da bu iyiliği büyütmeye çağrı ediyorum.”

Bayraklı Belediye Başkanı Serdal Sandal ise Türkiye’nin dört bir yanından gelen desteklerle Bayraklı’da aile ısısında bir dayanışma örneği sergilendiğini ifade ederek, “Böyle bir ortamda bize güç veren herkese minnettarız. İlk günden itibaren Bayraklı Belediyesi olarak vatandaşlarımızın barınma, gıda, ısınma ve temizlik gibi esas greksinimlerini kusursuz karşılıyoruz. Kimin ne gereksinimi varsa biz her vakit orada olacağız. Böylesine zor vakitlarda 20 depremzede ailemize kira desteğinde bulunmak üzere anlamlı bir proje üreterek, yaşama geçirilmesine vesile olan başta Hürriyet Emlak ailesine, destekleriyle bize güç veren Ahbap Derneği’ne, ünlü sanatçımız Haluk Levent’e sayısız teşekkür ediyoruz.” değerlendirmesinde bulundu…

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
son dakika haberler aktüel ürünler bim aktüel ürünler a101 aktüel ürünler altın kaç para oldu dizi reyting sonuçları güncel haberler asgari ücret maaşlar en son çıkan telefon modelleri dünyadaki son gelişmeler transfer haberleri savunma sanayi tiyatro saatleri