Otomobil

Huawei Özel Sürümünü Duyurdu

Huawei'den HiCar teknolojisi ilanı!

Abone Ol  
 
63 / 100

Çin menşeli teknoloji devi Huawei, son amiral gemisi olan P40 için özel bir sürümün ilanını yaptı. Yine Çin merkezli bir otomotiv üreticisi şirket olan BYD ile ortaklığa giden Huawei, “Han” adı verilen araçlar için özel bir P40 modeli hazırlığına girdi. Söz konusu özel P40 modelinin detayları henüz tam olarak ortaya çıkmadı.

Çin menşeli teknoloji devi şirket Huawei, 2019 yılı itibariyle oldukça sarsıcı bir döneme girdi. ABD hükümeti tarafından casusluk suçlamalarının yöneltilmesinin ardından şirket için gelen ticaret yasağı kararı, Huawei için oldukça olumsuz bir etki yarattı. Şirket bir türlü söz konusu yasağı aşmaya başaramazken, bu süreç içerisinde alternatif çözümler üretme yoluna başvurdu. Son olarak P40 model Huawei marka telefonun özel bir sürümünün tekrardan üretileceği ilan edildi.

Çin menşeli bir otomotiv şirketi olan BYD, yakın zaman önce Avrupa pazarında güçlü bir etki yapmasını planladıkları Han adlı aracı duyurmuştu. Elektrikli olan Han aracı, sahip olduğu özellikler sayesinde teknoloji ve otomobil tutkunlarının dikkatini çekmişti. Söz konusu aracın Huawei markasının HiCar adlı teknolojisine sahip olması da şirketi harekete geçirdi. Tüketici İş Grubu CEO’su Richard Yu, BYD tarafından düzenlenen bir etkinlikte özel olarak üretilecek olan P40 modelini tanıttı.

Huawei Özel Sürümünü Duyurdu 2 – huawei hicar 2

HiCar Teknolojisi

Huawei markası 2019 yılının Haziran ayında HiCar adını verdiği teknolojiyi duyurmuştu. Söz konusu teknoloji sayesinde HiCar olan bir araç ile Huawei markasındaki bir akıllı telefon yan yana geldiğinde anında bağlantı, hareketle kontrol, ev kontrolü, görüntülü arama, tek tıkla gezinme ve uygulama aktarma gibi birçok özellik rahatlıkla kullanılabiliyor. BYD tarafından üretilen Han seri araçlar için de HiCar teknolojisine sahip olan Huawei marka akıllı telefonlar ile söz konusu özelliklerin hepsi kullanıcılar tarafından erişilebilir hale gelecek. Teknoloji tutkunları ve otomobil meraklıları şimdiden Huawei P40’ın bu bağlamda üretilecek olan özel modelini iple çekmeye başladı. Telefonun özellikle Avrupa piyasasına girmeyi hedeflediği öğrenildi.

 

 

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
son dakika haberler aktüel ürünler bim aktüel ürünler a101 aktüel ürünler altın kaç para oldu dizi reyting sonuçları güncel haberler asgari ücret maaşlar en son çıkan telefon modelleri dünyadaki son gelişmeler transfer haberleri savunma sanayi tiyatro saatleri