Teknoloji

Huawei, EMUI 10.1 güncelleme takvimini duyurdu

Bu senenin mart ayında Huawei P40 Serisi’nin tanıtımında bilgi kapasitesi verdiği ve Huawei’nin mobil ekosistemi üstüne inşa edilen EMUI 10.1'in dağıtımına bugünden itibaren kademeli olarak başlanıyor.

Abone Ol  
 
63 / 100

Bu senenin mart ayında Huawei P40 Serisi’nin tanıtımında bilgi kapasitesi verdiği ve Huawei’nin mobil ekosistemi üstüne inşa edilen EMUI 10.1’in dağıtımına bugünden itibaren kademeli olarak başlanıyor.

Huawei’den oluşturulan bildirime göre, Huawei’nin mobil ekosistemi değişik senaryolar arasında daha akıllı bir hayat tipi vererek tek bir “süper aygıt” olarak beraber çalışacak şekilde aniden çok aygıtın birbirine bağlanmasına imkân tanıyor. Bu ekosistemin bir parçası olarak Huawei, durumu hazırda var olan Çoklu Ekran İşbirliğinin becerilerini geliştirmenin yanı sıra Çoklu Pencere gibi yeni fonksiyonları de pazara tanıtıyor. Kullanıcılar performans ve güvenlikte iyileştirmeler görürken, esas kullanıcı tecrübesi tasarımında da mühim değişiklıklari fark edecekler. Bugünden itibaren kademeli olarak Huawei EMUI 10.1’in dağıtımına Mate 30 Pro, Mate Xs, P30, P30 Pro, Mate 20, Mate 20 Pro, nova 5T, Huawei Y7p, Huawei P40 lite E ve Huawei P40 lite modellerinde başlanacak.

– Grafik arayüzdeki geliştirmeler

EMUI 10.1 ile gelen yeni eklemeler ve iyileştirmeler, mobil ekosistemin avantajlarını daha da çoğaltmak amacıyla kullanıcı tecrübesini optimize ediyor.
EMUI10 ile Huawei, gökyüzünün değişen tonlarını yansıtan canlı renklerle Her Zaman Açık Ekran özelliği ile (Always on Display) kullananlara sunuyor. Şimdi EMUI 10.1, dijital figürleri arka plandan çok katmanlı bir yapıda ayıran ve kullanıcıya büyüleyici üç ebatlı tecrübe yayınlayan 3D işlenen “Her Zaman Açık Ekranı” sunuyor. Bu özellik, EMUI 10.1 ile daha çok aygıtta kullanıma sunulacak.

Kullanıcılar bunun dışında EMUI 10.1’de üç değişik parmak izi kilit açma amacıyla toprak, ateş ve su unsurlarından esinlenen animasyonlar görecekler.
Cihazın ekranını her iki taraftan içeri doğru kaydırarak, programların kısa yollarını gösteren bir yeni Çoklu Pencere fonksiyonu de EMUI 10.1 ile kullananlara sunuluyor. Kullanıcılar aynı anda iki program üstünde, görüntüleri, metinleri ve dosyaları bir pencereden diğerine sürükleyip bırakarak çalışabilecekler. Hem de kayan bildirimler, sahip olunan programdan çıkmak mecburiyetinde kalmadan mesajlara cevap vermeyi kolaylaştırıyor.

Kaydırma animasyonunun insan gözü amacıyla kesintisiz ve natural görünmesini sağlamak amacıyla Huawei, fizik kanunlarına dayalı yeni Friction Slide özelliğini de arayüze ekledi. Sonuç olarak kaydırma eylemi, değişen yenileme hızlarında bile optimum ivmelenme ile çalışıyor ve kullanıcıların bir yazı okurken ya da bir internet sitesine göz atarken kesintisiz bir tecrübe hayatasına imkân tanıyor.

– Huawei Share

Başlangıçta akıllı telefonlar ve PC’ler arasında yüksek süratli veri aktarımlarını yapmak amacıyla yayılan Huawei Share, bundan sonra akıllı telefonlar, PC, akıllı hoparlörler, tabletler ve daha çoğu dahil olmak üzere 1+8 aygıt arasında her türlü veri aktarımını kolaylaştırıyor.

– Çoklu Ekran İş birliği

EMUI10 ile tanıtılan Çoklu Ekran İş Birliği, Huawei akıllı telefonlar ve dizüstü bilgisayarlar arasında her iki aygıtın da tek bir ekranda kullanılabilmesini sağlayacak şekilde ara bağlantıyı kolaylaştırıyordu. EMUI 10.1, bu programya PC’de sesli ya da görünümlü aramaları cevaplama, akıllı telefondaki dosya ve bağlantıları açmak amacıyla PC programlarını kullanma ve hem de telefonun bilgisayardaki hücresel internet bağlantısını tek bir dokunuşta kullanma gibi ilerlemiş bilhassar getiriyor. Ekranlar arasındaki bu problemsiz iş birliği, bilhassa bir büro kurulumunda kullanıcıların üretkenliğini ve verimliliğini görülmemiş şekilde artırıyor. Bu özellik Kirin 980 ve üzeri işlemciler amacıyla geçerlidir.

– Cihazlar Arası Fotoğraf Galerisi

Huawei mobil ekosistemi, kullanıcıların Cihazlar Arası Fotoğraf Galerisi vasıtasıyla değişik platformlardaki görüntülere erişmesine imkân tanıyor. Örneğin, aygıtlar, aynı Wi-Fi ağı üstünde aynı Huawei Kimliği ile bağlı ise, bu özellik bir kullanıcının akıllı telefonunda tespit edilen fotoğraflara, dizüstü bilgisayarının ekranında göz atıp, klasörler arası arama yapmasına yardımcı oluyor.

EMUI 10.1’in bütün senaryo yeteneklerinden yararlanmak amacıyla kullanıcılar, aygıtlarında Ayarlar>Sistem ve Güncellemeler>Yazılım Güncelleme’ye giderek uygunlukları denetim edebilir.

 

 

Etiketler

Admin

Ajans Haberlerini Naklen Sizlere Aktarıyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
son dakika haberler aktüel ürünler bim aktüel ürünler a101 aktüel ürünler altın kaç para oldu dizi reyting sonuçları güncel haberler asgari ücret maaşlar en son çıkan telefon modelleri dünyadaki son gelişmeler transfer haberleri savunma sanayi tiyatro saatleri