Ekonomi

Her 100 restorandan 86’sını RoyalCert sertifikalandırdı

Güvenli Turizm Sertifikasyon uygulaması kapsamında belge alan 1.236 yeme-içme tesisinden 1.057'sine (yüzde 86) RoyalCert doğrulusunda sertifika verildi.

Abone Ol  
 
55 / 100

Güvenli Turizm Sertifikasyon uygulaması kapsamında belge alan 1.236 yeme-içme tesisinden 1.057’sine (yüzde 86) RoyalCert doğrulusunda sertifika verildi.

RoyalCert Türkiye Belgelendirme ve Gözetim Hizmetleri’nden oluşturulan bildirime göre, şirket, Kültür ve Turizm Bakanlığı doğrulusunda başlatılan onaylama uygulaması kapsamında kontrol hareketlerini bütün süratiyle sürdürüyor.

Bu çerçevede ilk günden beri Güvenli Turizm Belgesi taleplerini uygulamanın en ince detayına kadar denetleme yaparak karşılayan RoyalCert, söz hususu belgenin verildiği üç alanda da piyasa önderi oldu.

Konaklama tesislerinde 2 bin 351 belgenin 543’ü, yeme-içme işletmelerinde 1.236 sertifikanın 1.057’si, tur ve aktarım araçlarında da 1192 belgenin 750’si RoyalCert doğrulusunda verildi.

– “Bütün alanlardaki önderliğimizi pekiştirerek sürdüreceğiz”

Açıklamada görüşlerine yer verdiği RoyalCert Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Alphan Namlı, sertifika uygulamanına giren üç alanda da önder olduklarını belirterek, sektördeki piyasa paylarının otellerde yüzde 23, tur ve aktarım araçlarında yüzde 63, restoranlarda ise yüzde 86 olduğunu bildirdi.

Genellikle restoranlardan ciddi talep aldıklarını kaydeden Namlı, ağustosla beraber talepte canlanma yaşandığını, ay sonuna kadar yüzde 10’luk artış beklediklerini kaydetti.

Namlı, RoyalCert’e sertifika hususu ile ilgili çok ciddi bir teveccüh olduğunu aktararak, “Onay bekleyenlerle beraber toplamda 2 bin 445 adet sertifika vermişiz. Toplam verdiği sertifikaların yüzde 49’u RoyalCert’in. Bütün alanlardaki önderliğimizi pekiştirerek faaliyetlerimizi sürdüreceğiz. Genellikle yabancı turistlerin gelmeye başladığı bu dönemlerde bütün kontrolleri titizlikle yapıyoruz.” ifadelerini kullandı.

– HuQQabaz’ın sertifikası da RoyalCert’ten

Alphan Namlı, sertifika verdikleri restoranlar arasında yerli ve yabancı turistler doğrulusunda ciddi şekilde ziyaret edilen işletmeler bulunduğunu, son olarak HuQQabaz’ın Ataköy şubesinde kontrol gerçekleştirdiklerini bildirdi.

Namlı, “CZN Burak ile başladığımız bu kontrollere son olarak HuQQabaz dahil oldu. Onlar da tercihini RoyalCert’ten yana kullandı. Yerli ve yabancı turistlerin uğrak mekanı olan bu işletmemiz de bütün kontrollerden başarı ile geçerek Güvenli Turizm Belgesi aldı.” ifadelerini kullandı.

Etiketler

Admin

Ajans Haberlerini Naklen Sizlere Aktarıyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
son dakika haberler aktüel ürünler bim aktüel ürünler a101 aktüel ürünler altın kaç para oldu dizi reyting sonuçları güncel haberler asgari ücret maaşlar en son çıkan telefon modelleri dünyadaki son gelişmeler transfer haberleri savunma sanayi tiyatro saatleri