Genel

Hepsiburada’dan pandemi döneminde girişimci kadınlara destek

E-ticaret platformu Hepsiburada'nın Mayıs 2017’de başlattığı ve bayanların ekonomiye katılımını destekleyen Girişimci Kadınlara Teknoloji Gücü uygulamaına pandemi döneminde ilgi arttı.

Abone Ol  
 
63 / 100

E-ticaret platformu Hepsiburada’nın Mayıs 2017’de başlattığı ve bayanların ekonomiye katılımını destekleyen Girişimci Kadınlara Teknoloji Gücü uygulamaına pandemi döneminde ilgi arttı.

Hepsiburada açıklamasına göre, dengeli bir ekonomik büyümede bayan girişimcilerin ve istihdamının önemine inanan şirket, Mayıs 2017’de başlattığı Girişimci Kadınlara Teknoloji Gücü uygulamaına, 72 ilden aşağı yukarı dokuz bin bayan girişimci dahil oldu. Bu sayede girişimci bayanlar bir önceki seneye göre işlerini 66 kat büyüttü.

Kadınlara yaseneyen ek avantajlarla, ek hiçbir yatırım yapmalarına lüzum kalmadan dijital ekonomiye katılmalarını gerçekleştiren bu uygulama evvel Hepsiburada iş ortakları içersinde bayan seviyesi yüzde 6 iken, pandemi dönemiyle de beraber yaseneyen avantajlı fırsatlardan yararlanan, mağaza sahibi girişimci bayanların seviyesi yüzde 25’e yükseldi.

Sadece Mart-Haziran 2020 döneminde uygulamaa başvuran ve piyasa yerinde mağaza açan bayan girişimci sayısında yüzde 140’a varan artış yaşandı. Hepsiburada’da girişimci bayanlar başta Anne-Bebek-Oyuncak, Doğal ve Organik Gıdalar, Kişisel Bakım, Ev Dekorasyonu, Takı & Aksesuar, Moda & Tasarım kategorileri olmak üzere 19 ana kategoride satış yapıyor.

– Birçok kategorideki mamüller “Kadın Girişimci” logosuyla ayrıştırarak bir arada sunuldu

Açıklamaya göre, ana sayfadan ulaşılabilen “Girişimci Kadınlara Teknoloji Gücü” sayfasında tasarımdan el emeğine, natural mamüllerden kurumsal hediyelere kadar çoğu kategorideki mamüller “Kadın Girişimci” logosuyla ayrıştırarak bir arada sunuldu. “Hepsi Tasarım” ve “Hepsi El Emeği” etiketleriyle girişimci bayanların mamülleri öne çıkarılırken başka bayanlara ilham olması amacıyla marka logoları, fotoğrafları ve girişimcilik hikayelerine de bu sayfada yer verildi. Kampanyalı girişimci bayan mamüllerine ana sayfada “Günün Fırsatları” bölümünde görünürlük sağlandı.

– “Daha çok bayan girişimcinin ekonomiye katılımı katılımı amacıyla çalışmaya devam edeceğiz”

Açıklamada mevzuya dair görüşlerine yer verdiği Hepsiburada Ticari Grup Başkanı Mutlu Erturan, şunları kaydetti:

“Ekonomiye ve bayan istihdamına sağladığımız katkıyla platformdaki bayan iş ortağı sayımızın amaçlarımız tarafında yükselmesinden büyük sevinç duyuyoruz. Hepsiburada’da her gün daha çok bayan girişimcinin işini e-ticarete taşımasını ve büyütmesini destekliyoruz. Çünkü bayan eli değen bir ekonominin ve ülkenin daha kuvvetli olacağına inanıyoruz. Bu seviyesi daha da çoğaltmak ve daha çok bayan girişimcinin Türkiye ekonomisine katılımını sağlamak amacıyla çalışmalarımıza devam edeceğiz.”

– Girişimci Kadınlara Teknoloji Gücü Programı hakkında

Öte yandan bildirime göre, girişimci bayanların, Hepsiburada’da mağaza açmak amacıyla vergi mükellefi bir işletmeye sahip olması ve şirketin esas ticari belgelerini sunması yeterli oluyor. Kadın girişimciler, Hepsiburada’nın Girişimci Kadınlar sayfasından kayıt yaptırıp evraklarını yüklüyor ve Türkiye’nin en büyük e-ticaret platformunda satışa başlayabiliyor.

Girişimci bayanları ticaret hayatına katılmaları amacıyla teşvik eden uygulama kapsamında, bayanlara ait olan işletmelere, indirimli komisyon oranları, dijital piyasalama ve kampanya/reklam desteği, indirimli/bedava kargo, anlaşmalı entegratör firmalardan indirim, bedava fotoğraf çekimi, bedava sınıf eğitimleri ve mentorluk takviyeleri sunuluyor. Süreç süresince çıkabilecek suallere ve yardım taleplerine ise özel etkileşim hattı kanalıyla destek veriliyor. Program aynı vakitte bayan emeğini destekleyen bayan kooperatifleri, vakıflar ve derneklere de başta süresiz olarak bedava kargo ve fotoğraf çekim desteği olmak üzere çoğu yarar sağlıyor.

 

Etiketler

Admin

Ajans Haberlerini Naklen Sizlere Aktarıyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
son dakika haberler aktüel ürünler bim aktüel ürünler a101 aktüel ürünler altın kaç para oldu dizi reyting sonuçları güncel haberler asgari ücret maaşlar en son çıkan telefon modelleri dünyadaki son gelişmeler transfer haberleri savunma sanayi tiyatro saatleri