Magazin

Güldür Güldür Show Doğa Rutkay’ın Verdiği Büyük Ders

Abone Ol  
 
59 / 100

Stok bölümleri tükenen ve sezon finali yaparak ara veren Güldür Güldür Show ekibi oyuncularından Doğa Rutkay ve ikiz bebekleri, eşi Kerimcan Kamal ile birlikte tatilde. Başarılı oyuncu sıklıkla yaptığı gibi yeni bir sosyal sorumluluk projesine dair düşüncelerini açıkladı. Yapmış olduğu bu açıklamada özellikle 2 yaşında Piraye isimli bir kızının bulunduğunu söyleyen başarılı oyuncu kız çocuğu olan babalara önemli bir mesaj verdi.

Türkiye’de kadınlara yönelik şiddete, ayrımcılığa, tacize ve daha birçok soruna değinen Doğa Rutkay, hiçbir ülkenin hiçbir noktasından kadınlar olmadan özellikle de ekonomik ve demokratik olarak yükselme yaşanamayacağını söyledi. İşte Doğa Rutkay’ın o sözleri;

“2 yaşında bir kız çocuk annesiyim. Kızımın ne kadar narin, ne kadar kırılgan ,ne kadar zarif bir çiçek olduğunu anlatmama sanırım gerek yok. Tüm kız evlatlarımız böyle.. Ben şimdi burada kız evlat sahibi babalara seslenmek istiyorum. Başkalarının eşlerine de kendi eşleriniz gibi sahip çıkın. Başkalarının annelerine kendi anneniz gibi saygı gösterin. Başkalarının evlatlarının da işte o elinize doğmuş küçücük su damlaları olan; kız evlatlarınız gibi koruyun.Onları korumak demek onları eve hapsetmek küçük yaşta evlendirmek değildir! Kızlarınızı korumak başlık parasına satmak, uğradığı tacizi namusunuza bir hakaret olarak algılayıp tacize uğrayan kızınızı cezalandırmak değildir! Biz bunları halen yaşıyoruz. Kadınları eğitimsiz, kadınları üretime katılmayan, kadınları sadece erkeğin namusu olarak görülen toplumlar ne ekonomik ne de demokratik olarak gelişemez! Bu toplumlarda erkeğe de huzur yoktur. Kızlarınızı eğitimsizlikten koruyun. Onların yollarını açın. Öğretmen olsunlar ,doktor, sanatçı, bilim insanı , hakim devlet başkanı olsunlar… İşte bunlar vodafone vakfı @vodafonevakfi @vodafonetr ile yaptığımız #benvarım Projesi için içimden geçenler… Böyle bir ailenin ,böyle bir projenin sesi olmaktan çok mutluyum lütfen siz de filmimizi izleyin #benvarım etiketini paylaşın, kadına karşı şiddet son bulsun acılarımız maskelenmesin! Hepinizi çok seviyorum. Saygılarımla…”

 

Etiketler

Umut Köse

21 yaşında Erciyes Üniversitesi Gazetecilik bölümü öğrencisi. Magazin, spor, gündeme dair içerikler ile mkg.com.tr adresinde yazarım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
son dakika haberler aktüel ürünler bim aktüel ürünler a101 aktüel ürünler altın kaç para oldu dizi reyting sonuçları güncel haberler asgari ücret maaşlar en son çıkan telefon modelleri dünyadaki son gelişmeler transfer haberleri savunma sanayi tiyatro saatleri