EkonomiGenel

GÜBRETAŞ’ın eğitim bursu sonuçları açıklandı

GÜBRETAŞ Genel Müdürü İbrahim Yumaklı, "Evlatlarını tarım bölümünde okutarak bu sektörde bilgi, bilim ve teknolojiyi etkin kullanan gençler yetiştiren çiftçi ailelerine bu şekilde destek olmaya çalışıyoruz." ifadelerini kullandı.

Abone Ol  
 
74 / 100

GÜBRETAŞ Genel Müdürü İbrahim Yumaklı, “Evlatlarını tarım bölümünde okutarak bu sektörde bilgi, bilim ve teknolojiyi etkin kullanan gençler yetiştiren çiftçi ailelerine bu şekilde destek olmaya çalışıyoruz.” ifadelerini kullandı.

GÜBRETAŞ’tan yapılan açıklamaya göre şirket, ülke tarımının geleceğine yönelik nitelikli insan gücünü desteklemek suretiyle ailesi çiftçi olan ihtiyaç sahibi ziraat fakültesi öğrencilerine desteğini sürdürüyor.

Bu yıl ki GÜBRETAŞ Eğitim Bursu başvuruları, Burs Komisyonu doğrultusundan incelenip sonuçlandırılırken, 2020-2021 eğitim öğretim döneminde burs almaya hak kazanan ziraat fakültelerindeki lisans ve lisansüstü öğrencilerin isimleri açıklandı.

Açıklamada görüşlerine yer verdiği GÜBRETAŞ Genel Müdürü İbrahim Yumaklı, bugünkü dünyasındaki en mühim gücün bilgi olduğunu belirterek, şunları kaydetti:

“Sektörde değişim ve gelişimin yolunun bilgiye dayalı tarımsal eğitimden geçtiğine inandığımız için şirket olarak yıllardır bu yönde mühim sosyal mesuliyet faaliyetleri gerçekleştiriyoruz.

Bu nedenle bir yandan 13 senedir ziraat fakültesi öğrencilerine burs desteği veren sektördeki tek şirket olurken, başka yandan şuurlu tarımı yayabilmek için Türkiye çapında çiftçi eğitim toplantıları, arazide ücretsiz tarımsal danışmanlık hizmetleri ve model üretim alanları ile tarımın her bölümünde bilginin gücünü destekliyoruz.”

Tarımın geleceği yönünden genç nüfusun mühim olduğunu açıklayan Yumaklı, ziraat fakültelerinde okuyup kendini sahada ya da akademik olarak tarım bölümünde yetiştiren, bu sektörü kalkındıracak ve ileriye taşıyacak gençlerin, kendileri için çok değerli olduğunu bildirdi.

Yumaklı, “Evlatlarını tarım bölümünde okutarak bu sektörde bilgi, bilim ve teknolojiyi etkin kullanan gençler yetiştiren çiftçi ailelerine bu şekilde destek olmaya çalışıyoruz. Bu gençlerin birikimleriyle tarımın geleceğine yön vermelerini umut ediyoruz. Bilinçli tarım için hem çiftçi ailelerin hem de ziraat fakültelerindeki gençlerin yanındayız.” ifadelerini kullandı.

– 500 öğrenci GÜBRETAŞ Eğitim Bursu’ndan yararlandı

Açıklamada verdiği bilgiye göre, 2007 yılından bu yana sürdürdüğü uygulamayla ailesi çiftçi olan ziraat fakültesi öğrencilerine geri ödemesiz eğitim bursu desteği veren GÜBRETAŞ, tarım sektöründeki nitelikli insan gücünü ve ziraat mühendisliği bölümlerini teşvik etmeyi hedefliyor.

Sektördeki bu mühim sosyal mesuliyet projesi kapsamında şimdiye kadar Türkiye çapındaki 39 ziraat fakültesinde eğitim gören aşağı yukarı 500 öğrenci GÜBRETAŞ Eğitim Bursu’ndan yararlandı.

23 Ekim 2020’de sona eren bu yılki burs başvurularının değerlendirme süreci tamamlanırken, başvurularda bursiyer adayının ailesinin çiftçi olması ve ziraat fakültelerinin Bahçe Bitkileri, Tarımsal Yapılar ve Sulama, Bitki Koruma, Tarla Bitkileri, Toprak Bilimi ve Bitki Besleme ile Biyosistem Mühendisliği bölümlerinden birisinde lisans ya da lisansüstü programa ilk kez bu yıl kayıt yaptırmış olması şartları aranıyor.

2017’den itibaren sektördeki akademik birikime katkı sağlamak suretiyle lisans öğrencilerinin yanı sıra belli sayıda Doktora ve Tezli Yüksek Lisans öğrencisinin de yararlandığı GÜBRETAŞ Eğitim Bursu’nda 9 ay süresince Lisans öğrencilerine aylık 350 TL, Tezli Yüksek Lisans öğrencilerine 700 TL ve Doktora düzeyindeki 1050 TL ödeme yapılıyor.

GÜBRETAŞ Eğitim Bursu Komisyonu doğrultusundan yapılan değerlendirmelerin sonucunda, 2020-2021 eğitim döneminden itibaren GÜBRETAŞ Eğitim Bursu almaya hak kazanan lisans ve tezli yüksek lisans ve hekime aşamasındaki öğrencilerin isimleri belirlenerek şirketin internet adresinde yayınlandı.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
son dakika haberler aktüel ürünler bim aktüel ürünler a101 aktüel ürünler altın kaç para oldu dizi reyting sonuçları güncel haberler asgari ücret maaşlar en son çıkan telefon modelleri dünyadaki son gelişmeler transfer haberleri savunma sanayi tiyatro saatleri