Ekonomi

Gram Altın 600 Lira mı Olacak?

Bir süredir devam etmekte olan altın fiyatlarındaki önlenemeyen artış kapsamında Kuyumcular Odası yetkililerinden çarpıcı bir açıklama geldi

Abone Ol  
 
70 / 100

Bir süredir devam etmekte olan altın fiyatlarındaki önlenemeyen artış gündemde en çok konuşulan konular arasında yer alıyor. Bu kapsamda Kuyumcular Odası yetkililerinden ise çarpıcı bir açıklama geldi.

Altın fiyatları tarihi rekorlar kırmaya devam ediyor. Koronavirüs pandemisinin etkisiyle zaten yükseliş eğilimi içerisinde olan altın fiyatları, ülkedeki ekonomik koşulların da etkisi ile beraber bir süredir daha da hızlı yükseliyor. Neredeyse 500 TL seviyesine yaklaşmış olan gram altın fiyatları ile ilgili Kuyumcular Odası yetkililerinden ise çarpıcı açıklamalar geldi.

Gram altın ileride düşer mi, elinde altın olanlar nasıl değerlendirmeli, gram altın daha ne kadar yükselir gibi çeşitli soruları yanıtlayan Kuyumcular Odası yetkilileri altın fiyatlarının bir süre daha yükselebileceğini aktardı.

Gram Altın 600 Lira mı Olacak? 2 – gramaltin

Küresel Piyasada da Durum Aynı

İç piyasada altın fiyatları açısın tarihi rekorlar kırılmaya devam ederken, elinde altın bulunan insanlar ise şu an nasıl bir yolla değerlendirmeleri gerektiği konusunda birçok yerde araştırma yapıyor. Konu ile ilgili Kuyumcular Odası’ndan çeşitli açıklamalar gelirken, küresel piyasada da altın fiyatlarının bir hayli yüksek olması dikkat çekiyor. Uluslararası anlamda ons altın fiyatında yaşanan artışın ülkemizdeki altın fiyatlarında ve dövizdeki artışı tetiklediğini belirten Kuyumcular Odası yetkilileri, koronavirüs pandemi sürecinin de etkisi ile yükselişin bir süre daha devam edebileceğini belirtti.

Gram altın fiyatının adım adım 500 TL’ye yaklaştığı bugünlerde sosyal medyada da altının 2020 yılı sonu itibariyle 600 TL değerini görebileceği konuşulmaya başlandı. Bu konuda da açıklamalarda bulunan Kuyumcular Odası yetkilileri, henüz ellerinde böyle bir tahmin verisinin olmadığını kaydederken, önlerindeki iki – üç haftalık sürecin altın fiyatları açısından önemli olduğunu vurguladı. Küresel pazarın da etkisi ile bir süre daha altın fiyatlarında artış yaşanabileceği belirtilirken, Kuyumcular Odası kapsamındaki genel kanının başarılı ekonomik müdahaleler ile altın fiyatlarının yakın zamanda kontrol altına alınacağı yönünde olduğu aktarıldı.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
son dakika haberler aktüel ürünler bim aktüel ürünler a101 aktüel ürünler altın kaç para oldu dizi reyting sonuçları güncel haberler asgari ücret maaşlar en son çıkan telefon modelleri dünyadaki son gelişmeler transfer haberleri savunma sanayi tiyatro saatleri