Teknoloji

Google Chrome İçin Güncelleme

Kimlik avına ve kötü amaçlı yazılımlara karşı çok daha fazla koruma!

Abone Ol  
 
63 / 100

Küresel ölçekte faaliyet gösteren teknoloji devi marka Google, internet tarayıcısı olan Chrome’u masaüstü ve mobil platformlarda güncellemeye devam ediyor.

Yeni geliştirmelerini koronavirüs pandemisi sebebiyle bir süre erteleme kararı alan Google, Temmuz ayından itibaren çalışmalarını hızlandırmış görünüyor. Bu süreçte ise iOS işletim sistemi olan cihazlar için Google Chrome birtakım yeni özellikler ile güncellenmiş görünüyor.

Güvenlik alanındaki iyileştirmeler ile de dikkat çeken yeni sürüm ile beraber özellikle iPad OS için çeşitli güncellemeler sunuluyor.

Teknoloji çevreleri tarafından sıklıkla dillendirildiği üzere Apple markası iPad’i bilgisayar yapmak gibi bir fikre sahip. Bu bilgi ışığında Google’ın da uygulamalarını mouse ve klavye destekleri güncellediği belirtilmişti. Son gelen güncelleme ile beraber çok daha iyi bir mouse deneyimi sunmak vaad ediliyor. Söz konusu güncellemelerin hepsi App Store üzerinden rahatlıkla edinilebilir ve cihazlara indirilebilir.

Google Chrome İçin Güncelleme 2 – chrome

İşte Yenilikler!

Google tarafından geliştirilmiş olan güncelleme kapsamında gelen yeni özellikler ile beraber internette gezinirken kimlik avına ve kötü amaçlı yazılımlara karşı çok daha fazla koruma altında olunduğu belirtiliyor.

Özellikle iPad ürünlerinde çok daha rahat ve başarılı bir mouse ve dokunmatik yüzey desteği sunuluyor.

QR kodu meydana getirip paylaşımını yaparak bundan böyle bir web sayfası paylaşılabilir. Bunun için internet sitesi üzerinde sağ tarafta bulunan “paylaş” butonuna tıklamak yeterli olacak.

Son güncelleme ile beraber Google kullanıcılarına sunulan bir diğer yenilik de Chrome üzerinde kaydedilmiş olan ödeme kartlarına takma isim verme özelliği olarak dikkat çekiyor. Bunu gerçekleştirmek için; yeni bir kart kaydı yaparken takma isim eklemek ya da Ayarlar bölümünden Ödeme Yöntemleri sekmesine giderek Düzenle butonundan söz konusu takma adı girmek yeterli olacak. Getirdiği her yeni özellik ile kullanıcılarının teknoloji ve internet deneyimini geliştirmeyi amaçlayan Google markasının söz konusu son güncellemesinin özellikle iPad cihazlara sahip olan Google kullanıcıları tarafından hemen kullanılmaya başlanması bekleniyor.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
son dakika haberler aktüel ürünler bim aktüel ürünler a101 aktüel ürünler altın kaç para oldu dizi reyting sonuçları güncel haberler asgari ücret maaşlar en son çıkan telefon modelleri dünyadaki son gelişmeler transfer haberleri savunma sanayi tiyatro saatleri