Genel

Giresun’daki selde hayatını kaybedenlerin sayısı 4’e yükseldi

İçişleri Bakanı Soylu, Giresun'da sel bölgesinde araştırmalarda bulundu

Abone Ol  
 

İçişleri Bakanı Soylu, Giresun’da sel bölgesinde araştırmalarda bulundu

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Giresun’da sel ve heyelan yaşanan bölgelerde araştırmalarda bulundu. Dereli ilçe merkezine hareket eden Bakan Soylu, derenin taşması neticesi büyük hasar meydana gelen ilçede araştırmalarda bulunarak vatandaşlara işlemiş olsun dileklerini iletti. ( Barış Oral – Anadolu Ajansı )

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, sel ve heyelandan büyük ölçüde büyülenen Dereli ilçe merkezinde Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ile yaptığı araştırmanın sonrası gazetecilere değerlendirmelerde bulundu.

Herkese işlemiş olsun dileklerini ileten Soylu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla gece geldiği şehirde yaptıkları değerlendirme toplantısı ve araştırmalara dair bilgi verdi.

Soylu, 5 jandarma ve bir operatörün, menfezlerin çökmesi neticesi dereye düşerek kayboldukları, hala arama kurtarma çalışmalarının devam ettiği istikamette de araştırmalarda bulunduğunu söyledi.

Daha sonra Dereli ilçesine yaklaştığını bildiren Soylu, “Hakikaten ben bu tür bir tablo görmedim, Tanrı beterinden muhafaza etsin.” dedi.

Soylu, sözlerini şu şekilde sürdürdü:

“Şu anda şu rakamları verebilirim, 4 vatandaşımız hayatını kaybetti ve 11 vatandaşımızı da arama kurtarma çalışmaları devam ediyor. 4 vatandaşımızdan birisi jandarma, evladımız şehit oldu. Onlar, Tirebolu-Doğankent yolunun 12. kilometresinde, Doğankent’teki arama kurtarma çalışmalarına giderken bu kazayla karşı karşıya kaldılar.”

Bakan Soylu, şu ana kadar 133 vatandaşın arama kurtarma marifetiyle kurtarıldığını dile getirerek, “Şu yukarıdaki düğün salonunda vatandaşlarımız ve toplam bununla beraber 3 vatandaşımız daha arama kurtarılmayı bekliyor. Onlarla alakalı de lüzum helikopterle lüzumse iş makineleriyle lüzumse arama kurtarma ekiplerimizle çalışmalarımızı sürdürüyoruz.” diye konuştu.

118 köy yolu ulaşıma kapalı

Kentteki 118 köy yolunun ulaşıma kapalı olduğunu ifade eden Soylu, Tirebolu-Doğankent yolunun da hala ulaşıma kapalı olduğu, Dereli yolunun ise çalışmaların sonrası açıldığı verisini paylaştı.

Soylu, bütün ekiplerin seferber olduğunu, alakalı bütün kurumların ekiplerinin etraf ve bölge illerden kente sevk edildiğini söyledi.

Sadece Dereli’de değil, aynı vakitte Doğankent ve Yağlıdere’de de bu ölçekte olmasa da hasarın büyük olduğuna ilgi çeken Soylu, Espiye’nin de Görele’nin de Güce’nin de yağmur aldığını, başka ilçelerin de gene yağmurdan etkilendiğini belirtti.

Soylu, sözlerine şu şekilde devam etti:

“Şimdi köylerimiz de dahil olmak üzere hasarın ne olduğunu arkadaşlarımız, bizler hep beraber değerlendiriyoruz. Sayın bakanımızla da bilhassa bu tip afetlerde hep beraberyiz. Her birimiz bir tarafa bakıyor, birimiz arama kurtarma tarafına, başkaimiz meselenin nereden kaynaklandığı, nasıl adım atılacağı… Biraz sonra da gene Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatıyla Çevre ve Şehircilik Bakanımız da burada olacak ve buna yönelik, buradaki vatandaşımızı yalnız bırakmayacağız.”

Afetle karşı karşıya kalan yurttaşların hep beraberinde olacaklarını altını çizen Soylu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatının da bu yönde olduğunu ve herkese işlemiş olsun dileklerini ilettiğini ifade etti.

Soylu, herkese Tanrı’tan sabır dileyerek, işin çok zor olduğunu fakat yaraları dayanışma içersinde saracaklarına inandığını vurguladı.

Etiketler

Admin

Ajans Haberlerini Naklen Sizlere Aktarıyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
son dakika haberler aktüel ürünler bim aktüel ürünler a101 aktüel ürünler altın kaç para oldu dizi reyting sonuçları güncel haberler asgari ücret maaşlar en son çıkan telefon modelleri dünyadaki son gelişmeler transfer haberleri savunma sanayi tiyatro saatleri