Genel

Giresun’da sağanak nedeniyle dereler taştı

Abdal Deresi'nin taşması neticesi Eren Mahallesi'nin bir bölümündeki yollar, bahçeler ve çocuk parkı su altında kaldı

Abone Ol  
 

Abdal Deresi’nin taşması neticesi Eren Mahallesi’nin bir bölümündeki yollar, bahçeler ve çocuk parkı su altında kaldı. Ordu’nun Ambarcılı ve Kestane Mahallesi’ne giden yol ulaşıma kapandı.

Jandarma ekipleri yol girişinde tedbir alarak, bölgeye yaya ve vasıtaların geçişine izin vermezken, belediye ekipleri de çalışma yapıyor.

Deredeki balıklar sokaklara sürüklendi

Abdal Deresi’nin debisi, yağışın etkisini kaybetmesinin sonrası düştü. Vatandaşlar, suların çekilmesiyle ev ve iş yerlerinin önünde biriken çamuru temizledi.

Bazı vatandaşlar, derenin taşmasıyla sokaklara sürüklenen balıkları toplayarak yine dereye attı.

Taşkın nedeniyle kapanan, Ordu’nun Ambarcılı ve Kestane Mahallesi yolu ise suların çekilmesiyle yine ulaşıma açıldı.

Sağanak nedeniyle Bulancak eyaletinde de cadde ve sokaklarda su birikintileri oluştu. Bulancak Belediyesi ekipleri, su birikintilerinin bulunduğu bölgelerde çalışma yaptı.

Yağlıdere, Çanakçı ve Güce ilçelerinde de mahalle ve köy yollarında ufak çaplı toprak kaymaları ortaya geldi.

“Gece süresince yağış devam edecek”

Giresun Valisi Enver Ünlü, AA muhabirine, Karadeniz Sahil Yolu’nda vakit vakit yağışın etkisiyle denetimli geçiş sağlandığını söyledi.

Piraziz eyaletinde yağışın çok bulunduğunu altını çizen Ünlü, “Orada ufak çaplı toprak kaymaları var ama çok şükür kayda değer bir sıkıntımız, can kaybımız yok. Gece süresince yağış devam edecek. Piraziz ve Bulancak ilçelerimiz çok çok yağış aldı.” dedi.

Ünlü, İl Özel İdaresi ve AFAD ekipleri başta olmak üzere alakalı bütün ekiplerin sahada bulunduğunu belirterek, şunları kaydetti:

“Meteoroloji Genel Müdürlüğünün verilen bilgiye göre, gece süresince yağış geçişleri devam edecek. Vatandaşlardan tedbirli olmalarını, valiliğimizin internet sitesinden yaptığımız uyarılar ve muhtarlar vasıtasıyla istedik. Vatandaşlarımızdan dere yataklarında, arazide ve tehlike arz edecek yerlerde bulunmamalarını istiyoruz.”

Dereli eyaletinde cadde ve sokaklar su altında kaldı

Giresun’un Dereli eyaletinde sağanak nedeniyle derenin taşması neticesi cadde ve sokaklar su altında kaldı.

Etkili sağanak yüzünden ilçe merkezinden geçtiğimiz dere taştı.

Taşkın bundan dolayı merkezdeki cadde ve sokaklar su altında kaldı, birtakım vasıtalar sürüklendi.

Dereli-Giresun yolu da ulaşıma kapandı.

Etiketler

Admin

Ajans Haberlerini Naklen Sizlere Aktarıyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
son dakika haberler aktüel ürünler bim aktüel ürünler a101 aktüel ürünler altın kaç para oldu dizi reyting sonuçları güncel haberler asgari ücret maaşlar en son çıkan telefon modelleri dünyadaki son gelişmeler transfer haberleri savunma sanayi tiyatro saatleri