Otomobil

General Motors’dan Elektrikli Kamyonet

ABD menşeli otomotiv devi şirket General Motors, Chevrolet markası için ilk elektrikli kamyoneti üretecek

Abone Ol  
 
60 / 100

Amerika Birleşik Devletleri menşeli otomotiv şirketi General Motors, Chevrolet markası için ilk elektrikli kamyonet üretimini gerçekleştirerek 2023 senesine dek piyasaya sürmeyi hedefliyor.

ABD menşeli otomotiv devi şirket General Motors, Chevrolet markası için ilk elektrikli kamyoneti üretecek. Söz konusu üretimi gerçekleştirmenin ardından 2023 yılına dek piyasaya sürmeyi hedefleyen General Motors, dünyanın en büyük ikinci otomobil üreticisi olarak dikkat çekiyor. Şirketin 2019 senesine dair sürdürülebilirlik raporunda, önümüzdeki 3 yıl kapsamında 20 tane yeni elektrikli araç modeli geliştireceği belirtilmişti. Üç yıllık planlar kapsamında raporunu açıklayan General Motors markası, 2023 senesine dek piyasaya sürülecek olan araçlardan birinin de Chevrolet markası için üretilecek olan Chevrolet BET adlı bir elektrikli kamyonet modeli olduğunu duyurdu.

General Motors’dan Elektrikli Kamyonet 2 – chevrolet

640 Km Menzil

Chevrolet şirketi tarafından yapılan açıklamalar ışığında, tek şarj sayesinde 640 km’ye kadar menzile sahip olacak Chevrolet BET model elektrikli kamyonette General Motors markasının yeni Ultium teknolojisine sahip bataryalar yer alacak. Söz konusu aracın üretimine 2021 yılının sonlarına doğru ABD’nin Detroit şehrinde yer alan Chevrolet fabrikasında başlanacağı belirtildi. General Motors şirketinin CEO’su Mary Barra, Kasım ayı içerisinde şirketin 2021 senesinde ilk elektrikli kamyonetini küresel ölçekte kullanıcılara sunmayı hedeflediklerini duyurmuştu. Sonrasında ortaya çıkan korona virüs salgını ile beraber anlaşma ve üretim süreçleri belli oranda sekteye uğrasa da bu durumdan etkilenen tek marka Chevrolet ya da General Motors değil. 2019 yılının sonlarında Çin’de saptanan ve 2020 yılının Mart ayına gelindiğinde küresel ölçekte yayıldığı gözlenen korona virüs salgını nedeniyle otomotiv sektörü içerisinde bulunan her şirket olumsuz etkilendi. Uzunca bir süre sıfır araç üretimi durma noktasında devam ederken, bu süreçte şirketler ve tedarikçiler kendi aralarında çeşitli anlaşmalar gerçekleştirmeye başladı. Bu anlaşmalar kapsamında yeni bir teknoloji olarak Chevrolet markasının ilk elektrikli kamyoneti için General Motors şirketi ile sözleşme imzalandı. İlk elektrikli kamyonetin 2023 senesine kadar piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
son dakika haberler aktüel ürünler bim aktüel ürünler a101 aktüel ürünler altın kaç para oldu dizi reyting sonuçları güncel haberler asgari ücret maaşlar en son çıkan telefon modelleri dünyadaki son gelişmeler transfer haberleri savunma sanayi tiyatro saatleri