Dolar
Euro
Sterlin
Gram Altın
Çeyrek
Gümüş
8.0643 9.6506 11.1190 452.02 741.60 6.58
Hava Durumu
17 ºC

Haber / Genel


Tarih : 12/3/2020 12:00:00 AM   Güncelleme : 12/3/2020 12:00:00 AM

TSB yönetiminden SEDDK'ye ziyaret

TSB yönetiminden SEDDK'ye ziyaret


TSB yönetiminden SEDDK'ye ziyaret

Türkiye Sigorta Birligi (TSB) idarei, Sigortacilik ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu (SEDDK) idaresine "hayirli olsun" ziyaretinde bulundu. TSB açiklamasina göre, TSB Baskani Atilla Benli öncülügünde gerçeklesen ve Yönetim Kurulu Üyeleri Mehmet Sencan, Taylan Türkölmez, Ceyhan Hancioglu, Cemal Kismir ve TSB Genel Sekreteri Özgür Obali'nin katildigi ziyarette sektörün gündemindeki mühim konular masaya yatirildi.

- "Önümüzdeki dönemde daha da hizli aksiyonlar alacagina inaniyoruz"

Açiklamada ziyaretteki konusmasina yer verilen TSB Baskani Atilla Benli, sektörün planlama ve denetlemesini yapan SEDDK'nin Baskan ve Kurul üyelerinin 5 Haziran 2020'de görevlerine baslamalari ardindan sektörün problemlerinin etkin ve verimli bir sekilde halledilmesi için yogun sekilde çalismalarinin sektör sirketleri ve paydaslar dogrultusundan büyük takdir gördügünü kaydetti. Benli, "Kovid-19 salgini nedeniyle uzaktan çalismanin devam ettigi ortamda sigorta sektörünün SEDDK ile etkilesiminin kuvvetli bir sekilde devam etmesi bizleri çok mutlu ediyor. Sektörümüz, bütün paydaslariyla tam bir birlik havasinda banka disi finansal düzenin büyütülmesi ve sektörümüzün bu büyüme içinde mühim pay edinmesi için etkili çalismalar gerçeklestiriyor. SEDDK'nin genç, hareketli ve sektörün yakindan tanidigi idare kadrosu ve çalisanlariyla beraber önümüzdeki dönemde daha da hizli aksiyonlar alacagina inaniyoruz." ifadelerini kullandi.

- "Göreve basladigimizda 'SEDDK, sektöre karsi duyarli ve sektörün arkadasi olacak' dedik"

SEDDK Baskani Türker Gürsoy da TSB idareine ve sektör sirketlerine göreve basladiklari günden itibaren verdikleri kuvvetli destek için tesekkür ederek, Kovid-19 pandemisi nedeniyle zorlu günlerden geçilen bugünlerde sektörün bütün paydaslariyla yakin sekilde çalismasinin kendilerini mutlu ettigini aktardi. Sektörün önünde bekleyen hususlari hizla çözüme ulastirmak için çalistiklarini belirten Gürsoy, "Bu anlamda Türkiye Sigorta Birligi'nin varligi, basta Baskanimiz Atilla Bey ve bütün sirketlerimizin verilen destek olabildigince mühim. Göreve basladigimizda 'SEDDK sektöre karsi duyarli ve sektörün arkadasi olacak' dedik ve bu yönde çogu olumsuzluga karsin mühim adimlar attik. Sektörün gelismesi ve büyümesi için lüzumlu yollari açma gayretiyle bütün çalisma arkadaslarimla beraber yogun sekilde çalisiyoruz. Hedeflerimizi gerçeklestirirken TSB ile yürüttügümüz is birligimiz ve kuvvetli etkilesimimiz bizim için çok kiymetli." degerlendirmesinde bulundu. SEDDK'nin is birlikçi, sonuç merkezli ve proaktif bir yaklasimla gelecegi beraber öngören, sekillendiren bir anlayisla çalistigini açiklayan Gürsoy, bu çerçevede yazisma kültüründen daha ziyade TSB ile karsilikli derli toplu ve çevik toplanti kurgulari ile uzun süredir bekleyen hususlarin kisa sürede çözüme kavusturulmasi için kararli olduklarini ve bu hususta daire baskanlarindan uzmanlara kadar bütün ekibe, sektörle yakin bir çalisma kültürü içinde olmalari konusunu vurguladiklarini bildirdi. Gürsoy, yeni örgüt organizasyonun da tesekkül etmesinin bu süreci hizlandiracagini vurguladi.

- Ziyarette ele alinan konular

Açiklamaya göre, ziyarette sektörün önündeki mühim konular da masaya yatirildi. Türker Gürsoy'un altini çizdigi çalisma gruplarinin kisa sürede yasama geçirilmesi konusu ile alakali mutabik kalindi. Bu kapsamda öncelikli konular su sekilde belirlendi: "Anayasa Mahkemesi'nin Trafik Sigorta genel sartlarindaki birtakim maddeleri iptali neticesinde piyasada bir bosluk olmamasi için lüzumlu kanuni planlamalarinin gerçeklestirilmesi, Ihtiyari Deprem ve Yanardag Püskürmesi Teminatina Iliskin Tarife ve Talimat revizesi, sahip olunan mevzuatin sadelestirilmesi, Genel Sartlarin revizyonu, Mesafeli Satis Yönetmeligi, KVKK konusu ile alakali bilhassa açik riza ile alakali bir çözüm ihtiyaci, Tibbi Kötü Uygulamalar kapsaminda manevi tazminata sigorta siniri getirilmesi ve havuzun rezerv karsiliklarinin hesaplanmasi, kefalet sigortasinin yayginlastirilmasi için mevzuat degisikligi, yüz yüze satislarda dahi elektronik etkilesim araçlariyla bilgilendirmenin uygulanabilmesi için kanuni planlamalarin yapilmasi, katilim sigortaciligi mevzuat degisikligi talepleri, 18 yasin BES'e dahil olmasi, süreçlerin dijitallesmesi gibi BES ve otomatik katilim ile alakali olarak büyümeyi destekleyecek planlama ihtiyaçlari, yasam sigortalarinda çesitliligin artirilmasi ve kapsamli gözetim altyapisi ile sektörün yakindan izlenmesi."      

Yorum Yazın (Üye Olmadan'da Yorum Yazabilirsiniz)
Hava Durumu


Yorumlar

Bu Habere Henüz Yorum Yapılmamıştır.

Tüm Haberleri Gördünüz

Hızlı Anket


Düşünceniz Nedir?

Önümüzdeki Günlerde Cumhurbaşkanlığı Seçimi Olsa Kime Oy Verirsiniz?