Dolar
Euro
Sterlin
Gram Altın
Çeyrek
Gümüş
8.0746 9.6592 11.1159 452.38 742.20 6.58
Hava Durumu
13 ºC

Haber / Genel


Tarih : 12/3/2020 12:00:00 AM   Güncelleme : 12/3/2020 12:00:00 AM

Mus'ta ikna çabalari sonucu teslim olan terörist ailesiyle bulusturuldu

Mus'ta ikna çabalari sonucu teslim olan terörist ailesiyle bulusturuldu


Mus'ta ikna çabalari sonucu teslim olan terörist ailesiyle bulusturuldu

Mus'ta terör teskilati PKK'ya yönelik basarili operasyonlarla huzur ve güveni tesis eden emniyet güçleri, Vali Ilker Gündüzöz'ün talimatiyla çocuklari terör teskilati PKK dogrultusundan daga kaçirilan ailelerle de görüserek evlatlarina kavusmalari için yogun çaba sarf ediyor. Teröristlerin, devletin sefkatine ve adalete siginmalari için ikna çalismalarini devam ettiren ekipler, bir gencin daha, eli kanli terör örgütünden kaçarak emniyet güçlerine teslim olmasini sagladi. Il Güvenlik Müdürlügü Terörle Mücadele ve Istihbarat Subesi ekipleri, 5 yil önce terör teskilati PKK mensuplarinca kandirilarak önce Istanbul HDP il binasina, oradan da Diyarbakir ve Mardin üzerinden teskilatin dag kadrosuna katilan teröristin ailesiyle görüserek, teslim olmasi için çalisma baslatti. Terör örgütünün Suriye ile Irak'taki kamplarinda zor günler yasamis terörist, ekiplerin aylar süren çabasi vasitasi ile ikna edilerek terör örgütünden kurtarildi. Sirnak'in Silopi ilçesindeki Habur Sinir Kapisi'nda emniyet güçlerine teslim olan ve Cumhuriyet Bassavciliginin talimatiyla Mus'a getirilen terörist, Il Güvenlik Müdürlügünde ailesiyle bulusturuldu. 5 yillik hasretin sonrasinda ogullarina kavusmanin sevincini yasam sürdüren anne ve baba, duygusal anlarin yasandigi bulusmada gözyaslarina hakim olamadi. Terör teskilati kamplarinda bomba ve baltalama egitimi aldigi tespit edilen teröristin, emniyetteki islemlerin sonrasinda adliyeye sevk edilecegi ögrenildi.

"Söylenenlerin tam tersi çikti"

Teslim olan terörist, Mus Güvenlik Müdürlügünün çabalari neticesi ailesine kavusmanin mutlugunu yasadigini belirtti. Dagdaki teröristlere emniyet güçlerine teslim olmalari çagrisi yapan terörist, sunlari söyledi: "Artik bunun bir sonunun olmadiginin farkina vardim. Aileme kavustum. Herkesin de bu yola girmesini istiyorum. Gelmek isteyenler gelebilirler. Kesinlikle onlara bir zarari olmayacaktir. Bize kötü bir muamele yapilmadi. Bize burada çok iyi davranildi, bundan ötürü mutlu oldum. Örgüt içinde söylenenlerin tam tersi çikti. Herhangi bir kötü muamele ya da problem yasamadim. Tam tersi, bize yardimci oldular, aileme kavusmam için ellerinden gelen her seyi yaptilar."

"Çok sükür oglumuz devletimize sigindi"

Ogluna kavusmanin sevincini yasam sürdüren baba ise, "Tanri bütün çocuklari anne babasina sag salim kavustursun. Tanri polislerimizden ve devletimizden razi olsun. Ben çocugumu, sunlar daga kaçirsin diye mi büyüttüm. 5 yildir neler çekiyorum, bir ben bilirim bir de Tanri. Çok sükür oglumuz terör örgütünün elinden kurtularak devletimize sigindi." dedi.

Yorum Yazın (Üye Olmadan'da Yorum Yazabilirsiniz)
Hava Durumu


Yorumlar

Bu Habere Henüz Yorum Yapılmamıştır.

Tüm Haberleri Gördünüz

Hızlı Anket


Düşünceniz Nedir?

Önümüzdeki Günlerde Cumhurbaşkanlığı Seçimi Olsa Kime Oy Verirsiniz?